Japonsko jako největší oběť severokorejského hackování

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Podle studie společnosti Elliptic, která se zabývá analýzou blockchainu, je Japonsko největší obětí severokorejských hackerů. Asijské země tvoří tři ze čtyř hlavních cílů hackerů.

Studie, o níž informovala japonská finanční publikace Nikkei, se zabývala ztrátami kryptoměn z kybernetických útoků pocházejících ze Severní Koreje v letech 2017 až 2022. Studie zohlednila jak hackerské útoky, tak útoky ransomwaru. Útoky byly nazvány „národní strategii“.

Japonsko při těchto útocích utrpělo ztráty ve výši 721 milionů dolarů, což je 30 % z celkového počtu ukradených peněz. Celková hodnota odcizených kryptoměn je více než 2,3 miliardy dolarů, zjistil Elliptic na základě odhadu, že 640 milionů dolarů bylo ztracených v roce 2022. Podle Organizace spojených národů dosáhly severokorejské krádeže kryptoměn nového maxima v roce 2022. Nikkei řekl:

Podle Japonské organizace pro zahraniční obchod je hodnota ve výši 721 milionů dolarů ukradená Japonsku 8,8krát větší než hodnota severokorejského exportu v roce 2021.

Vietnam byl podle zprávy druhou nejvíce napadenou zemí, která v tomto časovém období ztratila 540 milionů dolarů. Spojené státy byly na třetím místě se ztrátou 497 milionů dolarů. Na čtvrtém místě skončil Hongkong se ztrátou 281 milionů dolarů.

Proč zrovna asijské země

Elliptic poukázal na laxní zabezpečení na japonských a vietnamských trzích s kryptoměnami, což je údajně důvodu, proč hackeři kradou zrovna v této zemi. Nikkei cituje nejmenovaný zdroj, který uvedl, že v letech 2018 až 2021 byly prolomeny nejméně tři japonské kryptoburzy.

Severokorejská společnost Lazarus Group stála za některými z největších loupeží v kryptoměnách, jako je exploit Ronin Bridge a Harmony Bridge hack. Severokorejci byli také obviněni z krádeže nezaměnitelných tokenů a praní jejich ukradených finančních prostředků prostřednictvím decentralizovaných finančních služeb a kryptomixérů.

Závěr

Nedostatečné zabezpečení na japonských a vietnamských kryptoměnových trzích bylo identifikováno jako faktor, který přitahuje hackery. Stejné pravidlo platí i mezi jednotlivci, buďte proto opatrní a bezpečnost řaďte při investování na první místo.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img