Jaký trend se formuje na futures a opcích?

4.7
(3)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Od počátku ledna panuje na trzích poměrně optimistická nálada. Bitcoin i altcoiny jdou nahoru a každý obchodník spekuluje, zda je to již nový býčí trh, nebo zda je to jen past a je potřeba vyskočit včas. Trendy se formují i na kryptoměnových derivátech, jako jsou futures a opce.

Finanční deriváty používají profesionální obchodníci pro zmírnění dopadů volatility na svoje portfolia. Ve svých hledáčcích mají často i kryptoměnové futures a opce. Tyto obchody jsou tak mentálně daleko více napojeny na tradiční finance, kde panuje rozhodně dobrá nálada. Obecně se předpokládá, že FED brzy otočí svojí politiku. Stačí se podívat na index technologických firem Nasdaq Composite. Ten si za pátek připsal růst o 2 % a včera o 1,7 %. Od začátku roku o víc než 7 %.

Není všechno jen růžové

Proti tomu stojí samozřejmě i špatné zprávy. Google celosvětově propustí více než 6 % zaměstnanců (cca 12 000 lidí). Christopher Waller, guvernér FED, připouští toleranci mírné recese za cenu snížené inflace. A ve světě kryptoměn pokračují krachy firem.

Co si o tom myslí profesionální obchodníci?

Na trhu s kryptoměnovými futures je vidět, že obchodníci od 12. ledna navýšili poměr úvěrových marží stablecoin/BTC. To lze číst tak, že rostoucí bitcoin měl jejich důvěru v udržení trendu a proto navyšovali svoje LONG pozice. Minulý týden ale došlo k obratu a návratu poměru do neutrálních vod. Buď nám optimismus vyprchává anebo obchodníci navýšili svoji marži v očekávání zvýšené volatility.

Závěr

Celkově se dá vyčíst, že obchodníci s kryptoměnovými deriváty nejsou tak býčí, jako byly před týdnem. Zároveň ale není vidět moc medvědích signálů. To by mohlo signalizovat možnost trhu jít do strany anebo ještě mírně nahoru. Další směr tedy ukáže čas či nějaká další ekonomická zpráva. Za týden nás například čeká další zasedání FED.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img