Jak ochránit vaše kryptoměny před velrybami

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Obecně můžeme považovat prvních 500 držitelů Bitcoinu za velryby. Jak lze ochránit vaše portfolio před velrybím opakováním obchodů na dnešních trzích si povíme níže.

Velké obavy z velryb

Ve světě kryptoměn velryby přesouvají svá aktiva na kryptoměnové trhy a tak manipulují s cenou. Nejlepší výraz pro tento jev je pump and dump, kde se přesouvá obrovské bohatství k tomu, aby se cena krypta snížila rychlým objemovým prodejem.

Vznikne tak prodejní panika pod těžkým objemovým prodejem kryptoměny. Panický prodej vyvolá u kryptoměny náhlý pokles ceny. Retailoví investoři jsou tak ohroženi panickým prodejem způsobeným neznámým poklesem ceny.

Maloobchodní investoři v tomto bodě předpokládají, že existují negativní zprávy, ke kterým bohužel nemají přístup. Očekávají, že velryby obdržely speciální informace a rychle prodávají, než se zprávy dostanou na světlo světa.

Suma sumárum velryby sledují panický prodej a v určitém bodu začnou kryptoměnu nakupovat za nižší cenu.

Jak chránit své kryptoměny

Jev pump and dump se nemusí týkat pouze kryptoměn, ale i zlata nebo slabě obchodovatelných akcií. Bohužel kvůli decentralizované povaze Bitcoinu a ostatních kryptoměn je nemožné někoho obvinit ze špinavého obchodu. Nejlepší obranou tak nastává útok.

Nejlepší způsob, jak se chránit před tímto druhem obchodování je využít situace a nakoupit během ostré korekce. Jak trh s kryptoměnami stále dozrává, problém se vyřeší sám o sobě. V průběhu času tak velryby budou hůře provádět podobné praktiky.

Rozhodně doporučujeme sledovat i Whale Alert, který upozorní na velké přesuny.

Závěr

Problémy s pump and dump zmizí samy o sobě, jak trh s kryptoměnami bude dozrávat. Velryby tak začnou ztrácet peníze, když se pokusí tyto obchody uskutečnit. Menší obchodníci na trhu se tak nenechají snadno oklamat panickým prodejem. Rozhodně doporučujeme nikdy nepropadat panice.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: