Převod téměř 9 miliard USD v BTC, hlásí Whale Alert

0
(0)
Josef Šťastný
Josef Šťastný
O obchodování na burze se zajímám už asi 7 let. K mým oblíbeným trhům kromě krypta patří forex. Velký přínos tradingu a investování vidím v tom, že nám mohou rozšířit naše obzory a pomoci převzít více zodpovědnosti za naše finance. Kromě burzy učím meditaci a zajímám se o buddhismus.

Whale Alert registruje dvacet dva po sobě jdoucích transakcí v BTC v hodnotě téměř 9 miliard USD, ke kterým došlo za posledních pár hodin.

Účet Whale Alert na Twitteru zveřejnil 22 po sobě jdoucích transakcí z jedné neznámé peněženky do druhé, které dohromady mají hodnotu téměř 9 miliard USD – každá obsahovala kolem 55 000 BTC. Komunita to nejprve vnímala tak, že se na účtu, který zobrazuje přesuny BTC velkých hráčů, se vyskytla nějaká chyba; většina komentářů se nesla v žertovném duchu.

twitter whale alert

“Change transaction”

Většinou, když v minulosti Whale Alert přinášel informace o pohybu velkých hráčů, komunita to vnímala jako manipulaci s trhy. Podívejme se na vysvětlení, které účet Whale Alert později přidal. Píše se v něm, že velmi pravděpodobně jde o tzv. “change transactions,” což jsou volně přeloženo transakce, ke kterým dojde, když chce někdo ze své peněženky utratit jen část prostředků, které tam jsou uložené. Je to podobné, jako když platíte 100 korunovou bankovkou u pokladny částku 1 Kč. Protože bankovku nemůžete rozdělit, vydáte ji celou a pokladní vám v další transakci vrátí 99 Kč.

Převod téměř 9 miliard dolarů v BTC proběhl velmi snadno

Dobrá zpráva pro BTC maximalisty a fandy je, že 9 miliard dolarů v bitcoinech bylo převedeno velmi snadno a za extrémně nízké poplatky a bez jakýchkoliv problémů, jak ukazuje další tweet:

Závěr

Zajímavou otázkou je, jak by tak velký převod dopadl, kdyby byl v XRP, který je vyvíjen takřka na míru velkým bankám, a proto se snaží, aby jeho převody a transakce byly rychlejší a levnější než BTC. Jeden z názorů je, že XRP by zde pravděpodobně selhal pro nízkou likviditu a také proto, že je centralizovaný.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

ZdrojU.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img