Island je nejlepším místem pro těžbu kryptoměn

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Island se podle nedávného průzkumu stává nejlepší lokalitou pro těžbu bitcoinu a dalších kryptoměn. Islandské klima přináší přirozené chlazení pro těžební operace, které produkují teplo, což výrazně snižuje náklady na údržbu.

Island nejlepší lokací pro těžaře kryptoměn

Podle výzkumníka zabývajícího se těžbou bitcoinu Jarana Melleruda se Island stává nejlepší lokací pro těžbu kryptoměn. Podle Melleruda se v poslední době těžba bitcoinů na Islandu značně rozšířila.

Díky hornaté geografii, vlhkému klimatu a vulkanické geologii jsou zde ideální podmínky pro získávání vodní a geotermální energie. Nízké ceny energií, obnovitelné zdroje a chladné podnebí tak má za cíl stále větší nárůst těžařů kryptoměn v zemi.

Island je mimo jiné nejbohatší zemí na elektřinu na světě, s téměř dvojnásobným množstvím elektřiny vyrobeného na jednu hlavu obyvatel než Norsko, které je druhé na seznamu. Island a Norsko jsou také jediné země na světě, které využívají plně obnovitelné zdroje energie.

Jaran Mellerud ve svém twitterovém příspěvku rovněž uvedl, že i když El Salvador získal v bitcoinové komunitě velkou pozornost díky svým projektům těžby, Islanďané těží z vulkanické aktivity mnohem větším rozsahem již několik let.

Islandský průmysl těžby bitcoinů podle nedávného průzkumu spotřebuje téměř 120 MW elektřiny, což představuje podíl 1,3 % na celosvětové produkci hash rate. S ohledem na to, že na Islandu žije necelých 375 000 lidí, je největším producentem bitcoinového hash rate na hlavu.

Závěr

Jaký je váš názor na proof-of-work? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celé twitterové vlákno se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: