Investice bitcoinových velryb se právě teď nachází v zásadním bodě

0
velryba
Zdroj: Pixabay.com

Velkoobjemoví neboli velrybí investoři do Bitcoinu se nyní nacházení na důležitém bodě odporu, který by mohl zásadním způsobem ovlivnit trh.

Tito velcí investoři bitcoiny nakoupí za příznivé ceny, drží je ve svých peněženkách a po nějaké době je prodají se ziskem (v závislosti na stavu trhu). Během držení s investicí nikterak nepohybují a naopak vyčkávají, až se objeví obvykle předem stanovená oblast pro prodej, která se zároveň stává bodem, jenž může ovlivnit trh.

Whalemap, výzkumná firma, která vyšetřuje a analyzuje velké bitcoinové investory a jejich aktivity, uvedla, že pokud velryby vnímají nyní trh jako nezdravý či medvědí, nejbližší bod prodeje by mohl být na hodnotě 10 570 USD.

„Bubliny ukazují místa, kde se hromadily nevyčerpané bitcoiny. Čím větší je bublina, tím více se tam těchto bitcoinů nachází. Pojem nevyčerpaný znamená, že tyto bitcoiny nebyly nikam přesunuty, protože byly převedeny rovnou do velrybí peněženky.“

Odolnost proti velrybám souvisí s trhem bitcoinů

Bod odporu je podle společnosti Whalemap někde mezi 10 570 USD a 11 288 USD:

Není překvapením, že tyto dva body mají shodnou úroveň s klíčovou oblastí odporu pro bitcoiny při krátkodobém obchodování. Pokud Bitcoin dokáže tento odpor prolomit, najde si novou podporu a opět poroste. Aby bitcoiny získaly a udržely pozitivní trajektorii, bude nutné znovu otestovat rozsah odporu na hodnotách 11 000 USD až 11 300 USD a nepadnout.

Opatrný optimismus pro budoucnost trhu s bitcoiny

Od halvingu Bitcoinu dostávají těžaři kryptoměn polovinu odměny za vytěžený blok. Navzdory tomu se zdá, že na trhu s bitcoiny dochází k nárůstu síťové aktivity. Podle výzkumníků došlo k nárůstu vkladů poplatků za těžbu do centralizovaných burz:

„V současné době je téměř 10 % všech poplatků za těžbu Bitcoinu utraceno za transakce, které ukládají BTC na centralizované burzy. To je dvojnásobný nárůst od začátku roku a od úrovně, kterou jsme neviděli od konce roku 2017.“

Závěr

Pokud bude aktivita na trhu nadále růst s pozitivním výhledem, sentiment odvětví kryptoměn se zvýší. Pokud k tomu dojde, vnímaná hodnota, objem obchodování a nakonec i cena Bitcoinu by mohla být na vzestupu.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře