Institucionální investoři se obracejí na decentralizované finance

4.7
(6)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Decentralizované finance neboli DeFi za posledních pár týdnů zaznamenaly boom. Proč roste zájem institucionálních investorů o decentralizované finance?

Decentralizovaný prostor

DeFi je zkratka pro decentralizované finance s odkazem na využití blockchainu, digitálních aktiv a inteligentních smluv ve finančních službách. Decentralizované aplikace stojící na Ethereu mohou nabídnout půjčky peer-to-peer, správy a výpisy tokenů, blockchainová řešení a mnoho dalších řešení.

Rok 2020 se nese ve znamení velkých nejistot, a ačkoliv pro Bitcoin prozatím nebyl tím nejlepším rokem, DeFi se dostala za letošní rok do exponenciální expanze. V únoru prošel DeFi prostor klíčovým milníkem, když hodnota tokenů v DeFi aplikacích přesáhla miliardu amerických dolarů.

Během nedostatku volatility Bitcoinu institucionální investoři přesedlali na decentralizované finance. Tokeny ETH k dnešnímu dni dokonce překonaly samotnou hodnotu Etherea. Nejvyšší růst zaznamenala kryptoměna Chainlink, který letos zvýšil svoji hodnotu o více než 1000 %.

Decentralizovaný finanční sektor nabírá na síle, ačkoliv kolem mnoha projektů DeFi existují pochybnosti. V době psaní článku se cena Chainlink (LINK) pohybuje okolo 7.24 USD dle KMC.

Insitucionální investoři a DeFi

Podle nedávného průzkumu vytvořeného společností Fidelity Asset Management 80 % dotázaných institucí považuje investice do kryptoměn za velmi atraktivní. Ve srovnání s předchozími lety zde proběhl razantní posun kupředu.

Zájem o Ethereum a přidružené aplikace jeví mnoho předních investorů, kteří ještě před nedávnem hlásali pouze o Bitcoinu. Tento institucionální zájem o Ethereum je nesmírně důležitý pro komunitu před vydáním Ethereum 2.0.

Závěr

Ačkoliv je zájem institucionálních investorů o decentralizované finance na vzestupu, Bitcoin nadále zůstává na první příčce. Zvýšený zájem institucí o DeFi je skvělým signálem pro budoucí adopci kryptoměn. V době psaní článku se cena ETH pohybuje okolo 263 amerických dolarů dle KMC.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: