Ethereum 2.0: Finální testnet bude spuštěn 4. srpna

2.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Dlouho očekávaný upgrade sítě Ethereum 2.0 se posunul o krok blíže a bylo oznámeno předběžné datum pro konečný plánovaný veřejný testnet. Cílem finálního testnetu pro ETH 2.0 je spuštění do pouhých dvou týdnů.

Cesta k Proof-of-Stake

Koordinátor spuštění platformy Danny Ryan (@djrtwo) sdílel novinky testnetu na Discordu.

“Po diskuzích s klientskými týmy bude mít příští testnet pro více klientů (konfigurace mainnetu včetně minimálních čísel validátorů) min genesis čas 4. srpna,”

Další podrobnosti budou zveřejněny během několika dnů, dodal vývojář.

Fáze 0 ETH 2.0 běží na různých testnetech, protože blok geneze byl vytvořen pro Beacon Chain v dubnu. Fáze 0 je první fází dlouho očekávaného upgradu na Proof-of-Stake a dramaticky zvýší transakční rychlost.

Místo stávajícího systému Proof-of-Work, který zahrnuje těžaře, budou ETH 2.0 zabezpečeny uživateli, kteří vloží minimálně 32 ETH vkladu, aby mohli spustit ověřovací uzel.

Tři měsíce úspěšného testování

Beacon Chain byl uveden do provozu na počátečním testnetu, nazvaným Sapphire, v dubnu za použití menších vkladů, okolo 3,2 ETH. Po tomto úspěchu bylo v květnu na testnetu Topaz spuštěno všech 32 uzlů ETH a byly vydány odměny.

Testnet Onyx byl zahájen v červnu a do konce měsíce běžel s přibližně 20 000 validátory. Konečně byl začátkem července spuštěn testnet Altona, koordinovaný pro více klientů pro fázi 0, aby byla zajištěna stabilita před tím, než by mohl být veřejný testnet rozšířen.

Prysmatic Labs provedly většinu předchozích testů. Klient Prysm ETH 2.0 byl minulý týden úspěšně auditován společností Blockchain security a auditorskou firmou Quantstamp. Víkendový blog od společnosti Prysmatic potvrdil, že jeho vývojáři jsou “tak blízko” k zahájení finálního veřejného testnetu pro více klientů.

Síť pod tlakem

Ethereum v poslední době čelí zvýšenému tlaku v důsledku prudkého nárůstu emisí stablecoinů a rozmachu DeFi. Gas a síťové poplatky se zvýšily na rekordní úroveň, kvůli čemuž byla platforma kritizována.

Závěr

Jsem zase blíže již dlouho očekávánému ETH 2.0. Rychlost se zvýší a přejde se z Proof-of-Work na Proof-of-Stake. Jak se na Ethereum 2.0 těšíte vy?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img