Indické banky pozastavily účty kryptoburzám – kryptoměny opět padají

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Bitcoinové burzy jsou v Indii ohroženy, protože mnoho top bank v zemi pozastavilo nebo výrazně omezilo funkčnost na jejich účtech.

Státní banka Indie (SBI), Axis Bank, HDFC Bank, ICICI Bank a Yes Bank všechny podnikly silné kroky směřující proti kryptoburzám, buď uzavřením účtů nebo přísným omezením jejich funkčnosti. Banky podle místních zpráv uvádějí jako důvod riziko pochybných transakcí.

Indické ministerstvo financí navíc upozornilo koncem loňského roku investory, že Bitcoin může být ponzi schéma. Nicméně počet nových uživatelů a investorů v Indii stále roste a zdá se, že upozornění indické vlády nezabralo. Úřady tedy přistoupily k dalšímu kroku.

Mezinárodní nálady vůči Bitcoinu jsou i nadále pod tlakem, zvláště v souvislosti s nedávnou zprávou od tajemníka amerického ministerstva financí Stevena Mnuchina. Ve zprávě se uvádí, že země G20 budou pracovat společně, aby se ujistily, že Bitcoin a další kryptoměny jsou řádně regulovány.

V reakci na tyto poslední zprávy většina kryptoměn opět začala ztrácet. Zároveň se vynořily spekulace na sociálních sítích, že jde o pohyb velryb, které přesouvají zdroje do Tetheru.

Tether opravdu jako jedna z mála kryptoměn aktuálně posiluje.

Tether 210118
Tether 210118
Source: Coinmarketcap.com

Vypadá to, že se začíná utahovat smyčka kolem regulací kryptoměn.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: