CFTC: Regulované deriváty dají kryptoměnám potřebnou legitimitu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Předseda Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC), Heath Tarbert uvedl v nedávném rozhovoru pro finanční portál Cheddar, že regulované deriváty přinesou důvěru v kryptoměnové trhy.

Podle Tarberta vstup kryptoměn do světa CFTC umožní investorům lépe přistupovat k důvěryhodným a regulovaným finančním produktům, což bude mít za následek zlepšení důvěry v digitální aktiva.

„PoDle mého názoru to pomůže legitimizovat kryptoměny a zvýšit tak likviditu na těchto trzích.“

Trh s kryptoměnovými deriváty se pomalu rozšiřuje, ačkoliv stále existují neregulované burzy. V rozhovoru dále Tarbert uvedl, že regulátoři by měli lépe přistupovat k digitálním aktivům.

„Digitální aktiva spočívají v podpoře vývoje nových produktů při aktuálním snížení potencionálních rizik.“

Kromě toho by společnosti měly vyvíjet komerčně realizovaná řešení, která splňují regulační standardy po celém světě. CFTC poprvé definovala kryptoměnu Bitcoin jako komoditu v roce 2015.

Obchodování s bitcoinovými futures začalo v září minulého roku, kdy byla spuštěna dlouho očekávaná platforma Bakkt. Poprvé byly bitcoinové futures představeny již v prosinci roku 2017. Tento týden začalo obchodování s opcemi na bitcoinové futures na burze CME. Zatím se zdá, že tento produkt je daleko větší zájem, než byl o futures samotné, cena BTC letí vzhůru. Aktuálně atakuje již 8 900 USD.

Závěr

Do komodit by se časem mohly zařadit další kryptoměny jako třeba XRP. CFTC již potvrdila, že úzce spolupracuje s americkou SEC, a společně řeší kryptoměny a kam je zařadit. Regulované deriváty tak mohou přispět ke zlepšení důvěry k Bitcoinu a ostatním kryptoměnám, zejména ze strany institucionálních investorů. To by mohlo získat potřebný kapitál a celý trh by tak mohl „dospět“. Otázka je, zda tento vývoj bude vyhovovat drobným investorům.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře