Hlasování skončilo a TON se rozhodl zmrazit neaktivní tokeny v hodnotě 2,6 miliard dolarů

4.7
(3)

Projekt TON vzbudil svým posledním rozhodnutím dosti rozruchu. Neaktivní peněženky těžařů, na kterých nebyly žádné odchozí transakce, byly na čtyři roky zmrazeny.

Podle výsledků komunitního hlasování z 22. února odhlasovali uživatelé a validátoři The Open Network (TON), blockchainu první vrstvy, který dříve vytvořila společnost Telegram, pozastavení peněženek těžařů na čtyři roky. To v případě, že jsou neaktivní a nikdy neprovedli žádnou odchozí transakci.

Výsledkem tohoto rozhodnutí bylo pozastavení 1 081 389 416 tokenů TON (Toncoin). Hodnota těchto tokenů byla v době zveřejnění cca 2,58 miliardy dolarů. Jedná se o více než 20 % tokenů TON v oběhu.

Hlasování rozhodlo

Hlasování validátorů, které začalo 21. února 2023, prošlo po prvních dvou kolech, aniž by bylo vyžadováno třetí rozhodující kolo.

17. prosince 2022 požádala nadace Ton těžaře, aby prokázali svou aktivitu provedením transakce v blockchainu TON. Od tohoto oznámení bylo aktivováno 24 ze 195 do té doby neaktivních adres. V důsledku toho se hlasování týkalo zbývajících 171 adres, tedy méně než 0,009 % celkového počtu peněženek v síti. Tyto peněženky drží celkem 1 081 389 416 tokenů TON. Adresy těchto peněženek budou po provedeném hlasování zmrazeny na dobu čtyř let.

Pokud se podíváme do historie, tak distribuce TON tokenů začala v červenci 2020. Tehdy bylo 98,55 % celkové nabídky k dispozici pro těžbu, které se mohl zúčastnit kdokoli. Tento přístup, umístěný do speciálních inteligentních kontraktů “Giver”, umožnil TONu těžit z decentralizace, kterou nabízí proof-of-work, a zároveň zůstat proof-of-stake blockchainem. Pozastavení těchto peněženek povede podle vývojářů k větší přehlednosti ohledně objemu mincí TON, které je v současné době v oběhu. A také k tomu,

..že aktivní komunita podílející se na open-source projektu bude nadále růst a vzkvétat.

Závěr

Komunita TON již dlouho spekulovala, že přístup k těmto neaktivním peněženkám mohl být ztracen. Někteří pak tvrdí, že existence nevyužitých TON jen zvyšuje nejistotu účastníků sítě. TON se používá jako poplatek za plyn potřebný k získání přístupu k decentralizovaným službám v síti TON.

Přibližně tři roky předtím společnost Telegram upustila od vývoje TON poté, co Komise pro cenné papíry Spojených států amerických obvinila firmu z porušení bezpečnostních zákonů v souvislosti s počáteční nabídkou mincí v hodnotě 1,7 miliardy dolarů v roce 2018. Od té doby byl projekt předán komunitním vývojářům.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img