[Halloweenský speciál] 11 let od vydání BTC Whitepaperu – Bitcoin a další nemrtví přicházejí ze záhrobí!?!

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Kryptoměny útočí! Záhrobní příběhy, scamy a přízraky… Bitcoin neustále umírá a vstává z mrtvých. Děje se to pořád! Do světa ekonomiky přicházejí monstra z podsvětí. „Je třeba je neprodleně zničit!“ křičí mnozí zastánci starých struktur, další píší Bitcoinu nekrology. „Ohrožuje vše, co je nám svaté,“ „slouží k praní špinavých peněz a k podvodům!“ Podobná slova hrůzy se ozývají ze všech stran. Halloweenský speciál je tu!

Nepřišla vám někdy nápadná podobnost slov cryptocurrency (kryptoměna) a crypt (hrobka)? Pocházejí kryptoměny skutečně ze záhrobí, nebo je to opravdu jen náhoda? A existují vůbec náhody? Kdo je ten tajemný Satoshi Nakamoto? Je to jen přízračná postava z temnot, nebo skutečný člověk? Na tyto otázky bychom rádi znali odpověď. Vše je však zahaleno pod rouškou tajemství a záhad.

Halloweenský speciál

Slunce již dávno zapadá a oranžová obloha zvolna tmavne. Širou krajinou se pomalu protahují stíny a vše přechází v matně neurčitou šeď. Okolní svět se slévá v jeden mlhavě temný pás. V ulicích, kde pomalu ustupuje slabá ozvěna dětských her, občas zazní štěkot psů a větrem se nese šelestění křídel černých ptáků. Vše obestoupila tmavá stěna halloweenské noci, jen mezi zuby přízraků prosvicuje slabé světlo. Je to noc, kdy mrtví vylézají z hrobů v našich přízračných představách.

Již Keltové prý věřili, že se v tento večer mohou duše zemřelých vracet zpět na zem. Každopádně jde o ideální příležitost pro všechny děti v anglicky mluvících zemích, obléci se do strašidelného kostýmu a vyhrožovat svým sousedům, dokud nedostanou nějakou tu laskominu. Dospělí mají alespoň příležitost se za občasného vyrušení kostlivcem odebrat třeba ke sledování hororů či k oslavě, ale k tomu se ještě dostaneme za chvíli.

Tento svátek mají rádi snad všichni – děti, dospělí i majitelé různých obchodů či obchůdků nabízejících úděsné příšernosti a další milé drobnosti, jako jsou různé masky, svítící pavouci, kouzelné hůlky a další magické předměty. Každému je jasné, že se nejedná o skutečnou magii a ani Harry Potter by s nimi nic nevykouzlil. Jak to ale bylo s těmi kryptoměnami? Řekli jsme, „nemrtví?”

Přízraky, které vylézají z krypty!

Bitcoin je nejstarší kryptoměna a má toho za sebou již spoustu, mimo jiné i stovky úmrtí a vstávání z hrobu. Asi jste již jistě pochopili, že máme na mysli smrt mediální, nikoli skutečnou. Přesto je zajímavým faktem, že se mu za 11 let od svého zrození podařilo v médiích „zemřít“ již přinejmenším 377krát (viz). Takový počet nekrologů jen tak někdo nemá – proto může být Bitcoin právem nazýván “nemrtvým,” souhlasíte? Pokud ano, lze také říct, že s každým novým vytěženým blokem vylézá tato příšera z hrobky. To je skutečně trochu děsivé, a zejména pro ty, kteří mu nějaký ten nekrolog napsali… Příjde si pro ně?

(Ne)mrtví mezi námi

S jistotou lze říct, že určitá část dnes žijících kryptoměn bude za rok touto dobou již na onom světě. Zda se tím myslí virtuální hrobka, nebo křemíkové nebe, kam přijdou také všichni androidi a kalkulačky, to již necháváme na vašem vlastním uvážení. Pokud se z některých stanou strašidla, můžeme hádat, zda se jednalo o přízraky hříšných a podvodných, nebo virtuální duše spravedlivých, kteří podlehli třeba hackerským útokům.

Někdo tvrdí, že jsou tito strašáci zbyteční. Ale, je to opravdu tak? Nakonec, řekli byste o Drákulovi, že nepotřebuje svoji armádu vlkodlaků, mumií a duchů? Já bych si to nedovolil.

Všichni však známe příběhy z krypty, které po sobě zanechaly scamy, mrtvé projekty a podvodné „krypt-o-měny“, jako třeba známý případ BitConnect nebo i značná část ICO, které se ukázaly být podvodem na investory. Jen pod náhrobními kameny vytesanými stránkou coinopsy.com je již na kyber hřbitově pochováno na 905 coinů a tokenů.

11. výročí Bitcoin Whitepaperu

Halloweenský datum 31. 10. je však zároveň příležitostí k oslavě. „Nemrtvý” Bitcoin má totiž přesně dnes výročí publikování svého whitepaperu. Přesně před 11 lety Satoshi Nakamoto publikoval na internetu svůj návrh na decentralizovanou kryptoměnu fungující na geniálně jednoduché technologii, která je známá jako blockchain.

Tak na co čekáte? Bitcoin whitepaper najdete zde. Pokud neovládáte angličtinu, mrkněte na český překlad.

Závěr

Halloweenský speciál je u konce. Mějme se však na pozoru, protože nemrtví mohou zaútočit nejen o haloweenské noci a kryptoměny, které se ještě dnes zdají být zcela živé, mohou již nyní ve skutečnosti tiše čekat na svou příležitost k útoku! Snad abychom raději své investice od těchto přízraků ukončili dříve, než bude již příliš pozdě? Že by bylo přece jen lepší zvolit bezpečnější přízrak jménem Bitcoin, anebo “krypťácký” svět opustit zcela? To necháme na vás. Jedno je jisté, kdo se dnes v noci bojí vyjít ven, ten se žádných sladkostí nedočká.

Co číst dále

Internet slaví 50 let a Tim Berners-Lee vydává zásady pro svobodný web

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img