Hackeři už vyprali 40 % tokenů z hacku kryptoburzy Coincheck

0
(0)

V lednu jsme vás informovali o rekordním hacku burzy Coincheck, při kterém se hackeři dostali k více než 500 milionů NEM tokenů. Hodnota těchto mincí v době incidentu dosahovala neuvěřitelných půl miliardy dolarů.

Ukradené XEM vstupují do oběhu

Podle výzkumu skupiny L Plus group se hackerům podařilo prodat zhruba dvě stě milionů XEM, tedy přibližně 40 % celkového lupu. Hodnota těchto mincí se momentálně pohybuje v okolí 80 milionů dolarů. Hackeři za ně však s největší pravděpodobností dostali mnohem méně.

Tokeny jsou totiž označené a žádná seriózní burza by je nepřijala. Útočníci tedy použili méně známá místa na Dark Webu a prodávali „ve slevě“.

Tip redakce: Zjistěte více o kryptoměně NEM.

Kauzu okolo burzy Coincheck pozorně sledujeme a budeme vás informovat o dalším vývoji. Sledujte nás na Facebooku, případně povolte notifikace pomocí zvonku v levém dolním rohu obrazovky, ať vám nic neujde.

Vyšetřování se zúčastnilo sto policistů

Burza Coincheck zažívá po hacku těžké časy. Úřady si tohoto incidentu okamžitě všimly a posvítilo si na něj sto policejních důstojníků. Tím se podařilo odhalit podezřelou aktivitu týdny před samotným útokem.

Podle dostupných informací se hackerům podařilo dostat do systému přes infikovaný e-mail jednoho pracovníka burzy. Nakonec získali přístup k serverům a z hot wallet vytáhli rekordní lup.

Burza nedávno začala vyplácet oběti útoku. 260 000 poškozených dostane 0,83 USD za každou ukradenou minci (v době psaní tohoto článku je hodnota jednoho XEM pouze 0,375 USD).

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img