Hackatoshi’s Flying Circuit – co přinesla a jak probíhala tato soutěž pro hackery?

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

V pátek 19. července odstartoval v holešovické Paralelní Polis první pravý hackathon Hackatoshi’s Flying Circuit. Soutěžní týmy se během víkendu zaměřily na nejnovější trendy v oblasti soukromí, urban hacktivismu a decentralizace, což byly tři hlavní témata pro tento rok.

Opening:

Většina zúčastněných prošla během prvního dne fází ideace, celou sobotu věnovali práci a vylepšování řešení, přičemž neděle byla již dnem ladění webových stránek a prezentací k dokonalosti. 48 hodin stačilo na prototypování kreativního řešení, které může pomoci ochránit digitální identitu nebo naopak využít nedostatků stávajících systémů pro dobrou věc. Mezi projekty byla například šifrovaná platforma Písk, která má sloužit k bezpečné a anonymní výměně citlivých informací mezi novináři a jejich zdroji, nebo Parallel Lands navazující na odkaz anarchitektury umělce Gordona Matta-Clarka.

Hackatoshi’s Flying Circuit je součástí Hackers Congress Paralelni Polis (HCPP), který již šestým rokem úspěšně láká do Prahy velká jména z oblasti cypherpunku a kryptoanarchie. Cílem hackathonu, který se letos konal poprvé, bylo vytvořit atmosféru pravých hackathonů, které nutně nepřipomínají soutěže monetizovatelných nápadů a soutěžním týmům dopřát možnost soustředit na zajímavá témata a práci jako takovou, sdílet své znalosti a hlavně se bavit. Důležitým aspektem bylo motivovat hackery a programátory k prototypování společensky prospěšného kreativního řešení, bez nutnosti soustředit se na předem definovaný obchodní cíl soutěže.

“Cílem Hackatoshi’s Flying Circuit bylo vytvoření takové prostředí, ve kterém se účastníci mohou plně soustředit na práci, což se podle mého názoru podařilo a kvalita byla opravdu velmi dobrá,“ říká Josef Jelacic, zakladatel hackathonu. “Hackathon, stejně jako HCPP, měl mezinárodní přesah. Většina účastníků přijela z Vídně, Mnichova, Hamburku, Zurichu nebo Oxfordu. Radost mi udělala také různorodost projektů jednotlivých týmů,“ dodává.

Vyhlášení:

Hackatoshi’s Flying Circuit se zúčastnilo celkem 8 týmů za podpory hlavních partnerů POLYNOM, whiteblock a partnerů a komunitních projektů Jet Brains, Full Node, Paralelná Polis Košice, Progressbar, Blockchain Legal, The Bounties Network. Vítězů bylo nakonec 5, na první místo dosáhly 3 týmy, na druhé 2 týmy a třetí místo obhájil 1 tým.

Další projekty z české scény

Decentruck – přijede do vašeho města kamion s krypto kavárnou, BTC matem a bohatým programem?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img