Grayscale spouští nový fond, investoři si v něm vsadí proti ethereu

5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Správce digitálních aktiv Grayscale Investments představil nový kryptoměnový fond. Najdete v něm konkurenty etherea.

Nový fond Grayscale

Gigant kryptoprůmyslu nabídne investorům nový kryptoměnový fond věnovaný smart kontrakt platformám s výjimkou etherea, což podtrhuje rostoucí zájem investorů o alternativní blockchainové sítě.

Nový altcoinový fond Grayscale Investments je již 18. investičním produktem společnosti. Grayscale Smart Contract Platform Ex-Ethereum Fund, známý také pod symbolem GSCPxE, obsahuje celkem 7 různých kryptoměn.

Konkrétní složení nového fondu uvádíme níže:

  • Cardano (ADA): 24,63 %
  • Solana (SOL): 24,27 %
  • Avalanche (AVAX): 16,96 %
  • Polkadot (DOT): 16,16 %
  • Polygon (MATIC): 9,65 %
  • Algorand (ALGO): 4,27 %
  • Stellar (XLM): 4,06 %

Produkt však nebude přístupný běžným kryptoinvestorům, kteří se tak mohou pouze inspirovat jeho složením. Otevřený bude pro denní upisování akreditovanými investory.

Cardano a spol.

Grayscale je zdaleka největším světovým správcem digitálních aktiv s aktivy ve správě v hodnotě přes 36 miliard USD k 22. březnu. The Grayscale Bitcoin Trust, také známý jako GBTC, je největším fondem společnsti s aktivy přes 26,4 miliardy dolarů.

Je zřejmé, že nový fond společnosti bude zaměřen na sázku proti ethereu jakožto dominantnímu hráči v DeFi odvětví. Největší podíl v tomto produktu zaujímá cardano těsně následované solanou. Naopak cosmos zde zůstává opomíjeným coinem a pro mnohé může být překvapením, že se gigant dosud vyhýbá také aktuálně 8. největší kryptoměně Terra.

Zatímco ethereum nadále dominuje decentralizovanému aplikačnímu prostoru, odvětví DeFi se roprostírá na stále více blockchainů. V současné době ETH tvoří něco málo přes 55,4 % z celkové hodnoty uzamčené na protokolech DeFi. Jde o výrazný pokles ve srovnání s  96 % v lednu 2021.

Ethereum sice stále zůstává největší platformou DeFi, pokud jde o celkovou uzamčenou hodnotu (TVL), jeho dominance však prudce klesá. Aktuální stav můžete vidět na grafu níže.

Závěr

Akreditovaným investorům nově společnost Grayscale nabízí možnost sázky na budoucnost konkurentů etherea. Fond GSCPxE je zhruba z poloviny tvořen cardanem a solanou, zbylou polovinu pak tvoří 5 alternativních smart kontrakt platforem. Společnost již dlouhodobě hovoří o cardanu jako o podhodnoceném aktivu a jeho zařazením do čela nového fondu potvrzuje svůj postoj.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img