Grayscale potvrzuje plán převést svůj Bitcoin Trust na ETF

5
(2)

Zprávy a souhrny

Společnost Grayscale potvrdila svůj plán na převedení svého Bitcoin Trustu na ETF (Exchange Traded Funds – burzovně obchodovaný fond).

Z podání z 5. dubna u americké Komise pro cenné papíry (SEC), vyplývá, že společnost Grayscale, zabývající se nákupem a správou kryptoměn, se chystá převést svůj Bitcoin Trust na fond, který bude obchodovatelný na burze (ETF).

„V posledních měsících se zvyšuje počet dotazů ohledně možnosti bitcoinového ETF v USA a my bychom rádi využili této příležitosti […] To nejdůležitější, co chceme říct, je: Jsme 100% odhodláni převést GBTC (Grayscale Bitcoin Trust) na ETF“

Načasování této události bude pochopitelně záviset hlavně na regulačních pravidlech a pro úplnost doplňujeme, že společnost Grayscale původně požádala o ETF již v roce 2016, ale poté svou žádost kvůli regulačním překážkám raději stáhla.

„Dnes jsme odhodláni převést GBTC na ETF, i když přesné datum a načasování bude určeno až regulačním prostředím“

O ETF v USA je zájem – kdo bude první?

Jejich fond již déle než měsíc nyní prodává „pod cenou“, co si roky užíval velmi slušnou marži (premium). Společnost Digital Currency Group, mateřská společnost společnosti Grayscale, již oznámila, že koupí akcie GBTC v hodnotě 250 milionů dolarů.

O tom, že o ETF v USA je obrovský zájem svědčí fakt, že během několika posledních měsíců již několik společností (mezi nimi najdeme taková jména jako Fidelity, SkyBridge či VanEck) podalo u Komise pro cenné papíry (SEC) žádost o povolení spuštění ETF. Všichni tito hráči si velmi dobře uvědomují, že ten kdo bude první, získá obrovský náskok.

Zatím ovšem ještě regulační úřad žádné bitcoinové ETF neschválil a Bitcoin Trust společnosti Grayscale tak zůstává jednou z mála možností pro institucionální investory, kteří chtějí vstoupit na nový, kryptoměnový trh prostřednictvím regulovaného produktu.

Závěr

Bitcoin Trust společnosti Grayscale aktuálně spravuje aktiva v hodnotě 38,8 miliard dolarů. Hlavní nevýhodou tohoto produktu je, že neumožňuje investorům prodávat své akcie před uplynutím stanovené doby. Bitcoinové ETF naopak umožňuje obchodování s akciemi dle libosti.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: