GlobalCoin bude podpořen světoznámými společnostmi – které to jsou?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...

O tom, že whitepaper kryptoměny Facebook – GlobalCoin – by měl být údajně vydán již dne 18. června (jestli je to pravda, se dozvíme už příští týden), víme už nějaký čas. Nicméně zdá se, že Facebook v tom nebude sám. Na podporu si měl tento gigant mezi sociálními sítěmi sehnat nejednu významnou společnost. Spolu s nimi se bude Facebook snažit o vytvoření stablecoinu, který by měl být navázán na několik různých fiat měn. To vše vyplývá ze zprávy, kterou vydal včera The Wall Street Journal.

Uber, Visa, Mastercard, ale i Paypal pomohou Facebooku

Přesně tyto společnosti (a ještě několik dalších) by měly být prvními velkými společníky Facebooku při tvorbě jejich GlobalCoinu. Každá z těchto společností by měla podpořit projekt částkou zhruba 10 milionů dolarů. Díky tomu nejen přispějí k vývoji tohoto stablecoinu, ale rovněž získají i hlasovací právo v konsorciu, které bude vše ohledně GlobalCoinu řešit. Měly by sloužit k vytvoření uzlů, které by měly validovat transakce a schvalovat bloky.

Rovněž byla oznámena i spolupráce se společnostmi jako Stripe, Booking.com nebo i MercadoLibre. Jejich pozice a úloha při tvorbě dané kryptoměny je však zatím nejasná. Stejně by měl Facebook dále jednat i s jinými společnostmi, a tak by se finální seznam mohl ještě rozrůst o jiné, velké a známé konglomeráty.

Využití stablecoinu od Facebooku

První informace, spekulace a drby se o GlobalCoinu začaly šířit již koncem prosince 2017. Avšak tehdy šlo opravdu jen o spekulace. Od té doby už ale uplynulo hodně času a kryptoměna Facebooku – GlobalCoin – začíná mít reálné obrysy.

GlobalCoin by se měl používat zejména v rámci samotných sociálních sítí. Rovněž se aktuálně však spekuluje, že tento stablecoin by měl najít využití i v obchodech. Možnost platby prostřednictvím Facebooku, WhatsAppu ale i Instagramu by měla být v obchodech po celém světě. Obchodníkům by to mělo pomoci zvýšit zisky a GlobalCoinu zase rozšíření a uplatnění.

Závěr

Ať už má pro nás Facebook připraveno cokoliv, s jistotou dokážeme říci, že pokud skutečně dojde ke spuštění GlobalCoinu, tak kryptoměnový svět nebude takový jako předtím. Zda se však změní k lepšímu nebo horšímu, nyní ještě říci nemůžeme. I přesto, že GlobalCoin se na první pohled může zdát jako skvělá zpráva (zejména z hlediska osvojení a využití kryptoměn), jedním dechem je třeba dodat, že už nyní víme, že nemůže být skutečnou kryptoměnou. Kromě toho, že jde o stablecoin, tak bude tato mince extrémně centralizovaná a regulovaná společností Facebook. A to je zcela proti základním vlastnostem a charakteristikám kryptoměn.

Co číst dál?

TrustToken spouští nový stablecoin – Může nahradit USDT?

Zdroje:
coindesk.com
english.chaindd.com

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Marek F.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře