[ZPRÁVY] Generální prokurátor New Yorku si posvítí na 13 nejpopulárnějších burz

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Generální prokurátor New Yorku si posvítí na 13 nejpopulárnějších burz – Telegram se snaží obejít zákaz v Rusku pomocí BTC financovaných proxy a VPN – Kryptoburza Korbit zalistovala Litecoin, ten přidal 6% – Menší těžaři jsou ohroženi propadem do ztráty spolu s pádem ceny BTC – Hlavní mozek nedávné krádeže 600 počítačů používaných k těžbě Bitcoinu na Islandu unikl z vězení a uprchl do Švédska – Amazon Tech. získal patent na datové tržiště – Xdite oznámila svou kandidaturu na starostku Taipei City – Huawei oznámil svůj nový nástroj, nazvaný “Blockchain jako služba” – Čínská policie úspěšně zatkla osoby zapojené do pyramidového podvodu, který se tvářil jako blockchainová platforma

Zpráva dne

Generální prokurátor v New Yorku se podrobněji podívá na některé z nejpopulárnějších kryptoburz na světě. Dopisy s podrobným dotazníkem byly zaslány společnostem, které provozují kryptoburzy GDAX, Gemini, bitFlyer, Binance, itBit, Gate.io, Huobi.Pro, Bitfinex, Bitstamp, Bittrex, Kraken, Tidex a Poloniex. Coindesk.com (v EN)

Tip redakce: SEC – kryptoměnové burzy připomínají Divoký Západ

Kryptoměny a ICO

Moskevský soud nedávno zakázal platformu Telegram na ruském území, protože společnost odmítla předat informace o uživatelích. Den poté, co tento zákaz vstoupil v platnost, generální ředitel Telegramu Pavel Durov oznámil, že Telegram použije Bitcoin pro financování proxy a VPN jako možných řešení pro ruské zákazníky. News.bitcoin.com (v EN)

Korbit, největší burza pro Bitcoin a Ethereum v Jižní Koreji, zahájila obchodování s Litecoinem (LTC) dne 18. dubna. Oznámení podpořilo LTC v růstu a v současné době je tak pátou nejcennější kryptoměnou. Ambccrypto.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Litecoin vs. Bitcoin 

Byznys

Dokonce i když je aktuální cena více než 8 000 USD za jeden Bitcoin, jsou mnozí z menších těžařů ohroženi ztrátou zisku. Pokud ceny na delší dobu znovu klesnou pod tuto hranici, bude pravděpodobně docházet k rychlejší konsolidaci těžby v průmyslovém měřítku. To by mohlo vyřadit poslední operace malých ryb a ponechat tak držitele kryptoměn vystavené diktátu velkých těžařských firem. Bloomberg.com (v EN)

Sindri Thor Stefansson, podezřelý jako hlavní mozek nedávné krádeže 600 počítačů používaných k těžbě Bitcoinu na Islandu, unikl z vězení a uprchl do Švédska v letadle, které údajně dopravovalo také islandského premiéra. TheGuardian.com (v EN)

Společnost Amazon Technologies, Inc., dceřiná společnost e-commerce obra Amazon, získala patent na datové tržiště, které by umožnilo uživatelům přijímat data o kryptotransakcích v reálném čase. Cointelegraph.com (v EN)

Hackerka, pedagožka a úspěšná podnikatelka Yi-Ting Cheng, lépe známá jako Xdite, šokovala svět kryptoměn, když oznámila svou kandidaturu na starostku Taipei City, hlavního města Tchaj-wanu. News.bitcoin.com (v EN)

Čínský telekomunikační gigant Huawei odhalil svůj nový nástroj, nazvaný “Blockchain jako služba” (Blockchain-as-a-Service), který bude spuštěn měsíc po vydání společného projektu Caliper společností Huawei a Hyperledger. Cointelegraph.com (v EN)

Místní noviny v Číně oznámily, že Xi’anská policie úspěšně zatkla osoby zapojené do pyramidového schématu, které se tvářilo jako blockchainová platforma. Podezřelí vytvořili platformu “DBTC” a zpřístupnili ji uživatelům od 28. března do 15. dubna tohoto roku. Téměř 13 000 lidí se tam zaregistrovalo a investovalo celkem 80 milionů jüanů (13 milionů USD). CCN.com (v EN)

Tip redakce: 7 základních pravidel, jak rozpoznat podvodnou kryptoměnu

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img