Gemini spustí platformu derivátů mimo Spojené státy

4.7
(3)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Kryptoburza Gemini oznámila, že brzy spustí platformu pro obchodování s kryptoměnovými deriváty mimo území Spojených států. Pravděpodobně se jedná o reakci na nedávné problémy s označením stakingu nebo i žalobou Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC, Commodity Futures Trading Commission) na Binance a jejího generálního ředitele.

Kryptoburza Gemini mimo USA

Prvním kontraktem bude samozřejmě bitcoin (BTC/GUSD) denominovaný v Gemini dolaru (GUSD). Hned poté bude následovat ethereum (ETH/GUSD). Platforma umožní zákazníkům realizovat jak spotové obchody, tak derivátové. Směna na GUSD proběhne přímo z dolaru nebo stablecoinu USDC v poměru 1:1.

Jako výchozí páka u derivátových produktů bude nastaveno 20x a maximální možnost bude 100x. Perpetual kontrakty jsou v podání kryptoměn opravdu věčné a v porovnání s tradičními deriváty nikdy nevyprší.

Tato offshore divize (Gemini Foundation) zatím nabídne služby uživatelům se sídlem v Singapuru, Hong Kongu, Indii, Argentině, Bahamách, Bermudách, Britských Panenských ostrovech, Bhútánu, Brazílii, Kajmanských ostrovech, Chile, Egyptě, Salvadoru, Guernsey, Izraeli, Jersey, Novém Zélandu, Nigérii, Panamě, Peru, Filipínách, Svaté Lucii, Svatém Vincentu a Grenadině, Jižní Africe, Jižní Korei, Švýcarsku, Thajsku, Turecku, Uruguayi a Vietnamu. Služby pro zákazníky ze Spojených států nebudou dostupné. Burza se tak vyhne regulaci CFTC.

Závěr

S ohledem na narůstající tlak na regulaci ve Spojených státech se logicky burza Gemini, a asi většina kryptoměnových platforem, snaží dostat z jejich dosahu. Předpokládám, že si vláda časem uvědomí, že přesunem firem do zahraničí se pouze vzdávají možných výdělků a i možné kontroly nad jejich fungováním.

Cesta podle mě není ve větší regulaci, ale v lepším vzdělávání a finanční gramotnosti lidí. Ostatně to neplatí jenom pro Spojené státy. Učíme snad u nás finanční gramotnost nebo jak si udělat například domácí rozpočet?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img