Futures na akcie rostou, Wall Street se snaží o zotavení po propadu technologických společností

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Futures na akcie naznačují pozitivní posun, což ukazuje snahy Wall Street stabilizovat se po výrazném poklesu technologických společností minulý týden.

Futures rostou, Wall Street se zotavuje

V reakci na prudký pokles, zejména v technologickém sektoru minulý týden, ukázaly futures na akcie večer v neděli známky zotavení. Futures na S&P 500 vzrostly o 0,3 %, zatímco futures na Nasdaq 100 se zvýšily o 0,4 %. Futures na Dow Jones Industrial Average také zaznamenaly růst, a to o 97 bodů tedy nárůst o 0,3 %.

S&P 500 a Nasdaq Composite zaznamenaly výrazné ztráty v předchozím týdnu, kdy klesly o 3,05 % a 5,52 %, čímž si prodloužily své šestidenní sérii poklesů. Nasdaq zvláště pocítil dopady v pátek, kdy klesl o 2 %, přičemž značný pokles zaznamenala společnost Nvidia, jejíž akcie se propadly o 10 %.

Mezitím se hodnota bitcoinu v nedělní večer udržela relativně stabilní, obchodovala se kolem 65 000 dolarů. Stabilita následovala po halvingu, který se konal v sobotu a snížil odměny pro těžaře největší kryptoměny světa.

Dow Jones Industrial Average během týdne vykázal malou změnu, což odráží jeho menší expozici vůči technologickému sektoru ve srovnání s indexy S&P 500 a Nasdaq. Nedávné výkony na akciových trzích souvisejí s omezenými očekáváními týkajícími se snížení úrokových sazeb Federálním rezervním systémem v roce 2024.

Tento týden slibuje několik důležitých ekonomických aktualizací, včetně zveřejnění údajů o HDP ve čtvrtek a klíčové zprávy o inflaci v pátek. Zároveň se očekává, že zprávy o výsledcích společností jako Tesla, Meta Platforms, American Airlines, Microsoft a Alphabet mohou v blízké budoucnosti ovlivnit tržní pohyby.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 66 446 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavé informace.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img