Fed: Kryptoměny již nejsou brány jako potenciální riziko

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Federální rezervní banka v New Yorku před nedávnem zveřejnila zprávu, ve které srovnávala nejnaléhavější finanční rizika. Kryptoměny se tak nedostaly do první desítky. Co dalšího uvádí zpráva Federální rezervní banky v New Yorku?

Podle Fedu kryptoměny nepředstavují takové riziko

Nedávný průzkum provedený Federální rezervní bankou v New Yorku měl za cíl odhalit nejnaléhavější finanční rizika. Fed označil konkrétně 14 faktorů, které představují pro Spojené státy americké a celý svět finanční rizika. Kryptoměny se umístily právě na 11. příčce.

Největší riziko podle zprávy Fedu v letošním roce představuje konflikt na Ukrajině. Hned za tímto rizikem se umístila vzrůstající inflace, zahraniční odprodeje, vysoké ceny energií, napětí mezi USA a Čínou, rostoucí útoky v kybernetickém prostoru a pandemie koronaviru Covid-19. Kryptoměny/stablecoiny tak obsadily 11. pozici.

Některé naléhavé obavy z rizik vznesené respondenty souvisely s mocenským bojem globálních ekonomik, který zahrnuje napětí mezi USA a Čínou, válku mezi Ruskem a Ukrajinou, vyšší ceny energií, rostoucí inflaci, pandemii Covid-19 a kybernetické útoky.

Americká centrální banka však stále nezapomíná na kryptoměnový průmysl. Ve své zprávě například uvádí za problémový nedostatečné regulace. Za příklad uvádí kolaps Terra, který vedl k finanční tísni několika subjektů. Federální rezervní banka v New Yorku také reaguje na aktuální pokles od historických maxim z listopadu minulého roku. Ve své zprávě uvádí:

Spekulace a chuť riskovat se zdají být hlavními hnacími silami cen kryptoměnových aktiv, které v posledních letech zaznamenaly velké výkyvy

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 750 USD dle KMC.

Závěr

Nesmíme zapomenout, že Fed si stále drží svůj anti-kryptoměnový postoj. Více informací o zasedání Fedu a dopadu na kryptoměnový průmysl naleznete v našich pravidelných technických analýzách či streamech. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů. Celou zprávu “Financial Stability Report” ze začátku listopadu 2022 si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

“Podle Fedu kryptoměny nepředstavují takové riziko”

Konečně si doplnili vědomosti, trvalo jim to “jen” 2 roky 👌 Pořád se musíme učit, to platí pro nás všechny…

Fantom

Obávám se, že si to jen špatně vysvětlujete. Oni si v tomto smyslu žádné vědomosti nedoplnili. Jak správně uvádí autor. “Nesmíme zapomenout, že Fed si stále drží svůj anti-kryptoměnový postoj.” Tedy ono snížené riziko neznamená z pohledu Fedu žádný klad. Krypto je pro ně stále nepřítel, jen už ne tak silný. Postavení na žebříčku rizik znamená, že jsou “menší bubák” než ti ostatní před nimi. Nic pozitivního od Fedu nečekejte.

Jetotak

Krypto nebylo NIKDY riziko pro mocné, kdyby bylo, okamžitě by ho v zárodku zlikvidovali. Je to jen hračka pro lidi, scam, na kterém určité skupiny dobře vydělávají….
Ještě to asi budou zkoušet, dokud jim ten shit budou lidi žrát přímo od zadele, až přestanou, tak s tím skončí a všem nezbyde nic, jen oči pro pláč. Mezi tím si ti chytřejší dobře namastí kapsy. Rád bych ještě kryptu věřil, ale zdá se, že jeho konec je nezvratitelný. Otázka není jestli to krachne, ale KDY to krachne?

Petr

😀

spot_img