Ukrajina, Rusko a Indonésie aktuálně vedou v adopci kryptoměn

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nejnovějších dat za 3. čtvrtletí letošního roku analytické platformy DappRadar vedly v adopci kryptoměn Ukrajina, Rusko a Indonésie. Co dalšího se uvádí ve zprávě analytické společnosti?

Vysoká míra adopce na Ukrajině, Rusku a Indonésii

Populární analytická platforma DappRadar před nedávnem zveřejnila čtvrtletní zprávu, ve které zkoumá míru adopce kryptoměn ve světě. Nejnovější data ukazují, že v prvních pěti zemích došlo k některým významným změnám nejen v pořadí.

DappRadar ve zprávě uvádí, že největší nárůst adopce kryptoměn zaznamenaly Ukrajina, Indonésie a Rusko. Zde se míra adopce zvýšila o 143 %, 115 % a 88 %. Spojené státy americké si v žebříčku stále drží svoji dominanci míry přijetí kryptoměn. V analytické zprávě se uvádí:

Spojené státy zůstávají největším kryptrohem a provoz se od července nezměnil. Indie pokračovala ve svém růstu na druhé pozici, když od července do září vzrostla o 10,40 %. V září došlo k nárůstu o 88,28 % pocházející z Ruska. Ukrajina po stejném vzoru jako Indonésie se tento měsíc vyšplhala v žebříčku a dosáhla pátého místa se 143,7 %.

Míra přijetí kryptoměn vzrostla od začátku letošního roku, kdy Rusko napadlo Ukrajinu. Míra adopce v těchto zemích tak konstantně rostla. Velká Británie klesla v žebříčku na šesté místo s poklesem o více než 6 %. Nejvíce si za 3. čtvrtletí pohoršil Vietnam, který zaznamenal pokles o více než 49 %. V předchozím období přitom značně rostl.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 364 USD dle KMC.

Závěr

Zpráva kromě adopce kryptoměn ukazuje také vývoj prostoru NFT, aktivitu blockchainových vývojářů a změny trendu Web3 platforem. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. Celou zprávu “Blockchain Behavior Report” společnosti DappRadar si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img