Facebook Coin má vážnou konkurenci z Ruska – VKCoin se těší obrovskému úspěchu

0
facebook-vkontakte

Od spuštění těžby VKCoinu ruské sociální sítě VKontakte uplynuly jen 4 dny. Společnost dnes oznámila první statistiky týkající se těžby tohoto nového tokenu. První zveřejněná čísla dosahují neuvěřitelné hodnoty. Na těžbě tohoto tokenu se za první 4 dny podílejí už 4 miliony těžařů, přičemž toto číslo z hodiny na hodinu neustále narůstá.

Společnost VKontakte spuštěním tohoto projektu předběhla obdobný projekt sociální sítě Facebook, která v minulosti oznámila plány na spuštění vlastního stable tokenu. Zatímco plány Facebooku jsou aktuálně pouze v plenkách, společnost VKontakte stihla svůj plán zrealizovat a od začátku tohoto týdne zpřístupnila tento token pro těžbu. Na území Ruska tedy jde o vážnou konkurenci Facebook Coinu.

Záměry VKCoinu

Společnost VKontakte vyvinula token VKCoin za účelem provádění plateb a obchodování prostřednictvím VK storu. Hlavní myšlenkou je možnost měnit tokeny za zboží a služby mezi uživateli této sociální sítě.

Společnost se aktuálně podělila o zajímavou informaci, podle níž má jeden z majitelů VKCoinu ve své peněžence až 890 milionů tokenů, což však v aktuálních cenách představuje pouze přibližně 60 tisíc dolarů. VKCoin zároveň aktuálně nelze obchodovat na žádné jiné platformě a tato situace se v blízkém horizontu pravděpodobně nezmění. Majitel těchto tokenů je tedy nucen využívat jejich hodnotu výhradně prostřednictvím mateřské sociální sítě.

V případě, že Facebook dotáhne své plány do úspěšného konce, budeme zejména na ruském trhu svědky velkého souboje dvou etablovaných hráčů. Nám zatím nezbývá nic jiného než si počkat, jak se Facebook s touto výzvou vypořádá.

Mohlo by vás zajímat:

Očekáváme vysokou volatilitu kryptoměn – TraderY čeká skvělý měsíc!

Zdroj:
chepicap.com

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Tomáš B.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na