EY představila blockchain pro sledování vládních výdajů

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Auditorská společnost Ernst & Young, zkráceně EY, spustila blockchainovou platformu pro sledování vládních výdajů z veřejných financí. Účelem má být zvýšení transparentnosti a snížení korupce.

Blockchain pro kontrolu vládních výdajů

Technologický zpravodajský kanál Verdict dnes informoval o spuštění této platformy. Systém OpsChain Public Finance Manager (PFM) umožňuje transparentně sledovat veřejné rozpočty s výdaji. Každý občan tak může nahlédnout do této databáze.

PFM také umožní, aby došlo k porovnání využití veřejných prostředků s celkovými výsledky, což umožní nahlédnout do toho, jak výkonné jsou různé politické strany a vláda sama o sobě.

EY se k tomu vyjádřila:

„Technologie blockchain může velmi pozitivně ovlivnit procesy od výběru daní po otevření dat, až po veřejné výdaje. Moderní správa veřejných financí vyžaduje soustředit se na to, na čem nejvíce záleží; transparentnost, odpovědnost a spolehlivost důkazů pro rozhodování. Tyto faktory mohou být značně vylepšeny technologií blockchain.“

Pilotní testování v Torontu

EY zkouší svoji platformu na několika místech ve světě. Kanadské město Toronto je jedním z největších podporovatelů PFM. Systém byl použitý na vykazování finančních převodů mezi různými vládními divizemi. Společnost uvádí, že experiment zvýšil transparentnost a efektivitu města.

Finanční ředitel města Toronto, Heather Taylor, řekl:

„Se závazkem prosazovat ekonomickou, sociální a environmentální vitalitu města Toronto, se naši úředníci snaží implementovat technologie, které nám nejlépe pomohou naplnit vyvíjející se potřeby našich obyvatel.“

Závěr

Toto je jeden z praktických příkladů využití technologie blockchainu. Bylo by zajímavé sledovat využití této technologie i u nás, v České republice. Vláda a veškeré státní zakázky by tak byly daleko více transparentní a občan by mohl kontrolovat, kam jdou peníze, vybrané z jeho daní. V takovém prostředí by pak bylo daleko méně korupce.

Co číst dále

Skončilo rally dominance Bitcoinu? Instituce diverzifikují do altcoinů

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Sláva! Konečně implementace jednoho z mnoha vylepšení kvality života, které přináší technologie blockchain. Takhle je to opravdu lepší. Každopádně blockchain bude potřeba všude možně. Jen se čeká, až si to všichni uvědomí, což je jen otázkou času. Výroba, logistika, IoT, volební systémy, lékařství, finance, soudnictví, vzdělávací systém, podnikání nebo archivace státních zakázek jsou jen tak od boku věci, kam také pronikne blockchain, a to z pohledu budoucího člověka z naprosto zjevných a jasných důvodů. Vše se zjednoduší. Blockchain obsahuje originální data, která nelze svévolně měnit. Takže kontrolor nebude muset kontrolovat kontrolora, aby kontroloval opravdu správně. Tím odpadne plno zbytečné práce, kterou jinak vykonávají lidé a vše se podstatným způsobem urychlí. A nakonec… Je opravdu jedno, kolik v té době bude stát Bitcoin…

Lakatsohi

No ano,to je super ze blockchain najde mozna nejake smysluplne vyuziti,ale tohle je web specialne o kryptomenach (nebo se tak tvari) kde 90% lidi zajima cena a ta muze taky zkoncit pekne v zadeli.

Rob

Máte pocit, že vám web odpoví nebo by měl odpovědět na otázku, jaká bude cena komodity? Kdepak. Co se týče investic, musíte mít svou vlastní jistotu. Ne cizí domněnku. Trader se zde může naučit, co sledovat a jak vyhodnocovat technickou analýzu. Já pouze reaguji na článek, který shodou okolností vyšel na tomto webu a zabývá se nějakým konkrétním způsobem využití technologie blockchain. A každý bockchain, decentralizovaný ve stylu Etherea či Bitcoinu, potřebuje k životu likvidní minci či token s reálnou hodnotou a kapitalizací. To jde ruku v ruce, takže pokud se bavíme o blockchainu tohoto typu, vždy půjde i o kryptoměny. Často však už ne přímo o Bitcoin.

Reklama: