Evropská centrální banka postupuje do další fáze v rámci CBDC

4
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Evropská centrální banka (ECB) oznámila, že po dvouletém výzkumném období přechází k další fázi projektu digitálního eura. Toto oznámení přichází v době, kdy se mnoho centrálních bank po celém světě zabývá možností vytvoření vlastních digitálních měn vydané centrální bankou (CBDC).

Evropská centrální banka a CBDC

Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) minulý týden oznámila své rozhodnutí postoupit k další fázi vývoje digitálního eura. Toto oznámení přišlo po dvou letech intenzivního vyšetřování a analýzy potenciálu a dopadů digitální měny. Přípravná fáze, která začne již 1. listopadu, bude zaměřena na vytvoření pevného regulačního rámce, výběr technologických partnerů a důkladné testování systému. Zprávu o ukončení první fáze a přechod na další oznámila ECB také prostřednictvím oficiálního účtu na platformě X (dříve Twitter).

Po dvouleté přípravné fázi, plánované do konce roku 2025, ECB zhodnotí výsledky a rozhodne se, zda přejde k vlastnímu vydání digitální měny vydané centrální bankou (CBDC). Toto rozhodnutí však bude záviset na výsledku legislativního procesu EU, který by mohl trvat až do následujícího roku.

Navrhované digitální euro je zamýšleno jako elektronická verze tradiční hotovosti, což by umožnilo provádět soukromé offline transakce. Podle zpráv má být digitální euro široce dostupné, zdarma pro základní transakce a má splňovat nejpřísnější standardy ochrany soukromí.

Uživatelé budou mít možnost využívat digitálního eura prostřednictvím svých bankovních účtů nebo speciální aplikace Eurosystem. Pro ty, kteří nemají bankovní účet, má být k dispozici speciální karta vydávaná veřejnými institucemi, jako je například pošta.

Vývoj CBDC je globálním trendem. Zatímco v Evropě vznikají projekty centrálních bank týkající se digitálních měn, v Číně se již digitální juan plně aplikuje v některých kantonech. Ve Spojených státech amerických se zas spekuluje o možnosti digitálního dolaru.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 30 391 USD dle KMC.

Závěr

Co si o krocích ECB myslíte vy? Jaký je váš názor na digitální měny vydané centrální bankou? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Rozhodně se nezapomeňte o svůj názor podělit také na našem oficiálním Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Oficiální zprávu ECB naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img