Europol zkonfiskoval dvěstěmilionový kryptoměnový tumbler Bestmixer!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Nizozemské a lucemburské orgány s Europolem zavřely jeden ze tří největších kryptoměnových tumblerů Bestmixer. Oznámil to Europol dnes, 22. května 2019.

Kryptoměnový tumbler nebo mixážní služba kryptoměn je anonymní nástroj, který transformuje transakce nesoukromých mincí na soukromé. Činí tak mícháním kryptofondů s jinými, což ztěžuje sledování původního zdroje fondů.

Podle zprávy momentálně Fiskální informační a investigativní služba Holandska (FIOD) zkonfiskovala šest serverů hlavního kryptotumbleru Bestmixer.io. Ten vykazoval minimálně 200milionový obrat. Služba byla jednou ze tří největších mixážních služeb pro kryptoměny včetně Bitcoinu (BTC), Litecoinu (LTC), Bitcoin Cashe (BCH) a dalších.

Vyšetřování v plném proudu

Po zahájení vyšetřování v červnu 2018 zakázala FIOD spolu s Europolem a lucemburskými orgány tuto platformu. Úřady totiž zjistily, že velký počet smíšených mincí ve společnosti Bestmixer pochází z trestné činnosti. Údajně se používaly na praní špinavých peněz nebo na nezákonné financování.

Jak poznamenal Europol, uzavření Bestmixeru je prvním právním exekučním opatřením své povahy vůči kryptoměnovým tumblerům.

FIOD údajně shromažďovala údaje o všech transakcích na platformě v uplynulém roce, včetně chatů, BTC adres, IP adres a dalších. Úřad plánuje analyzovat získané informace a sdílet výsledky s ostatními zeměmi.

V poslední době Europol a německá policie zkonfiskovali servery trhu na dark webu, přičemž ze zatčených podezřelých zadrželi šest osob v krypto.

Co číst dál?

Ako anonymne nakupovať a predávať kryptomeny? – Štát nemusí vedieť, že používate Bitcoin!

Zdroj:
cointelegraph.com

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravila Katka S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: