EU se snaží zpřísnit předpisy pro odesílání kryptoměn

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Evropská komise přišla s novým návrhem, ve kterém se snaží blokovat velké anonymní převody kryptoměn ve snaze omezit praní špinavých peněz. Co dalšího stojí v nově podaném dokumentu EK?

EU v boji proti praní špinavých peněz

Evropská komise předložila začátkem minulého týdne nový návrh o poskytování služeb v kryptoměnovém průmyslu. Podle tohoto návrhu musí mít poskytovatelé služeb provádějící převody jméno původce, převodu, číslo účtu, identifikační číslo zákazníka či místo narození.

Dodatečné požadavky u kryptoměnových plateb by nastaly v okamžiku, pokud převod přesáhne hodnotu 1 000 EUR. Komise ve svém návrhu uvedla:

„Praní špinavých peněz a financování terorismu představuje vážnou hrobu pro integritu EU, finanční systém a bezpečnost občanů.  Europol odhadl, že přibližně 1 % ročního hrubého domácího produktu EU je podezření na nelegální činnost.“

Nové požadavky byly součástí dalších legislativních návrhů předložených Evropskou komisí ze dne 20. července 2021. Všechny návrhy směřovaly k tomu, aby zlepšily odhalování podezřelých transakcí a zastavily financování teroristických aktivit.

Nový návrh by se podle Evropského parlamentu mohl stát zákonem až za dva roky. Návrh by mohl projít ještě řadou změn, které by mohly situaci zpřísnit nebo zmírnit. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 38 308 USD dle KMC.

Závěr

Cílem návrhu Evropské komise je prozatím omezit nadměrné odesílání kryptoměn anonymně z důvodů praní špinavých peněz a KYC. Podobné regulace vůči kryptoměnám by však mohly v budoucnu zpřísnit. Celý dokument o regulaci kryptoměnových plateb Evropské komise si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1] Co si o podobných regulacích myslíte vy?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: