Ethereum zůstává stále silné a pokořilo 2 000 USD

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

Fanoušci a investoři do Etherea mohou slavit. V sobotu (20. února) se cena tokenu ETH poprvé vyšplhala nad 2 000 USD.

Ethereum poprvé ve své historii nad 2 000 USD

Data z TradingView ukazují, že na kryptoměnové burze Bitstamp se cena ETH poprvé vyšplhala nad 2 000 $ ve 3:54 UTC a v 04:13 UTC dosáhla vnitrodenního maxima 2 038,52 $, což je nová historická hodnota (údaj platný v době psaní článku).

bitstamp eth usd
Zdroj: tradingview.com

Je jasné, že za poslední roky vzniklo mnoho dalších blockchainových projektů vrstvy 1 (L1), které vznikly jako přímá konkurence Etherea, včetně Cardano, EOS, Cosmos a Tezos, a v poslední době se k nim přidal také Polkadot, Solana a Binance Smart Chain.

Jak ale říká spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao (aka „CZ“), tak úspěch Binance Smart Chain (BSC) není pro Ethereum špatný, protože se nejedná o hru s nulovým součtem:

Zhruba hodinu před tímto tweetem oznámil, že #Binance mining pool nyní 11. největším #ETH mining poolem a budou pochopitelně i nadále se Ethereu věnovat, podporovat a těžit ho. A to i přesto, že jako držitel #BNB bude samozřejmě i nadále neúnavně shillovat jejich #BSC a #BNB.

Úspěšných L1 blockchainů bude více

Qiao Wang, bývalý ředitel produktů společnosti Messari a úspěšný investor, včera řekl, že navzdory vedoucímu postavení, kterému se v současné době Ethereum těší, bychom měli očekávat, že budeme žít ve víceřetězcovém světě.

Wang, který připouští, že Ethereum je jeho oblíbená decentralizovaná aplikační platforma, poté vysvětlil, proč bude i nadále existovat několik úspěšných blockchainů L1.

  • “Nejviditelnějším důvodem, proč budeme mít více řetězců, jsou komunity. Ne technologie. Produkty, které byly postaveny na Ethereum “budou” zkopírovány jinde a hlavně budou lokalizovány. Uživatelé z různých kultur mají různé zvyky a preference. “
  • “Ptáte se, proč nemohou být lokalizovány na Ethereu?” Protože vývojáři nemají pocit, že patří do Etherea. Nemají pocit, že jsou vlastníky Etherea. Potřebují jiný řetězec, kde si mohou vytvořit pocit sounáležitosti a vlastnictví.“

A to je také jeden z důvodů, proč tak rád investuje do řešení decentralizovaného financování (DeFi) a blockchainové interoperability:

Co se týče ceny ETH, je třeba poznamenat, že před spuštěním futures na Ether Ether CME Group (dne 8. února 2021), bylo nemálo odborníků, kteří tvrdili, že cena ETH začne padat a upozorňovali na podobnou situaci na trhu s BTC, kdy začátek pádu z téměř 20 000 USD z konce roku 2017 se téměř přesně shodoval se spuštěním bitcoinových futures.

Místo toho naopak na ETH přišlo hned 8. února nové ATH 1779,25 $ a cenová rally od té doby stále pokračuje.

Závěr

Zajímavé časy teď zažíváme. Téměř každý den jsme svědky nějakého nového milníku. Včera to byla tržní kapitalizace Bitcoinu, dnes Ethereum nad 2000 USD a můžeme se těšit a spekulovat, co přijde dál.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: