Ethereum vývojáři hledají nového koordinátora hard-forků

0
(0)

Kryptoměna Ethereum v průměru jednou za rok prochází velkou aktualizací mainnetu. Tyto upgrady vždy musí přijmout celá síť a reálně se tak pokaždé dělá hard-fork. Plánování těchto hard-forků je stále náročnější, protože Ethereum ekosystém neustále roste a přispívá do něj více vývojářů.

Právě proto se hledají noví koordinátoři, kteří by posuzovali jednotlivé návrhy na vylepšení (EIP), jejich implementaci, testování a určovali den uskutečnění nových hard-forků. Současný koordinátor – Afri Schoerdon – totiž nedávno tuto pozici opustil a rozhodl se pracovat na jiném blockchainovom projektu.

Nově se post koordinátora rozšířil a zastávat ho budou dva, možná až tři jednotlivci. Několik kandidátů už se na tuto pozici přihlásilo. Posuzování kandidátů má na starosti dobrovolnická skupina core vývojářů s názvem Ethereum Cat Herders.

Nadcházející výzvy pro nové koordinátory

Ethereum nedávno prošlo dvojitým hard-forkem. 28. 2. se totiž konečně uskutečnil Constantinople update a spolu s ním se aktivoval i Petersburg. Následovat bude Istanbul a je dost možné, že Ethereum v průběhu tohoto roku přejde na nový mining algoritmus.

V zájmu zachování ASIC rezistence Ethereum blockchainu se vyvíjí těžební algoritmus ProgPow. V současnosti 55 % minerů hlasovalo ve prospěch přechodu na ProgPow. Pokud k tomu dojde, Ethash ASIC minerál od Bitmainu budou nepoužitelné. Naštěstí existují další kryptoměny, které tento těžební algoritmus používají.

Co číst dál?

[ANALÝZA] ETH/USD – Ethereum Constantinople a Petersburg aktualizace dnes byly aktivovány!

Zdroj:
coindesk.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img