[ANALÝZA] ETH/USD – Ethereum Constantinople a Petersburg aktualizace dnes byly aktivovány!

0
ethereum oslava

O dnešním vylepšení Ethereum sítě jsme vás již několikrát informovali. Jde o update, který zrychlí a zlevní některé operace. Spolu s ním byl dnes aktivován i Petersburg, který má za úkol odstranit EIP 1283 – protokol obsahující chyby. Původně dvě oddělené aktualizace byly nakonec zkombinované do jedné.

Síť na nový zdrojový kód přešla přesně podle plánu – vytěžením bloku č. 7 280 000. Podle stránky ethernodes.org však ne všichni mineři přešli na nový software. Pouze 27,3 % Geth a Parity klientů je Constantinople-ready. Úspěšný update potvrzuje i stránka ethstats.

Více informací o Constantinople najdete zde.

Dejte si pozor na nebezpečný fork Monera!

(článek pokračuje pod odkazem)

Varování pro komunitu Monera – Nový fork je podvod a snaží se ukrást privátní klíče

Ethereum už má cenový vrchol za sebou?

Cena etheru zatím nereaguje. Tento coin nabral nějaká procenta už před forkem. Ze svého low na hladině 80 $ se v průběhu nového roku dostal až na dvojnásobek – 160 $. V době psaní tohoto článku si koupíte/prodáte 1 ETH za přibližně 135 $ (aktuální cena tady).

Mnoho obchodníků se řídí pravidlem: „Buy the Rumor, sell the news.“ Takže je docela možné, že Ethereum bude v nejbližších dnech padat. Uvidíme, jak přežije víkend. Minulou neděli celý trh výrazně klesl a je dost možné, že v sobotu nebo neděli se to bude opakovat.

Technická analýza (na Trading11 byla publikována minulou neděli) naznačuje, že ještě můžeme očekávat větší pohyby směrem dolů. Ethereum se zatím drží uvnitř trojúhelníku (viz graf) a pokusy o proražení jeho stěny zatím byly neúspěšné.

24.02-ETH (1)
24.02.18 1D ETH/USD – Btfinex… autor René – Trading11

V intervalu 130–140 $ se nachází silný support, jehož proražení by bylo pro Ethereum špatnou zprávou. Pak bychom mohli očekávat další propady na 120, možná až 100 $. Více informací najdete v originální analýze. Dnes je poslední den, kdy si můžete koupit členství Standard S (−25 %) a Standard L (−20 %) se slevou.

Konsolidace kryptotrhu

Kryptoměny v posledním týdnu převážně konsolidovaly na svých supportech. Bitcoin se pohybuje kolem hladiny 3800 $, na druhé příčce se nachází Ethereum, na které se zase dotahuje třetí XRP. Čtvrtý EOS má téměř miliardový náskok před pátou největší kryptoměnou – LTC. Bitcoin Cash je až šestý. V TOP 10 také najdeme stablecoin Tether, Stellar, Binance Coin a Tron.

Sledovat ceny kryptoměn můžete na našem novém webu KMcap.

kmcap cryptosPřeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře