Ethereum poskytlo grant 5 milionů USD pro Parity Technologies

0
ETH blockchain Parity

Společnost Parity Technologies získala tento týden grant od Nadace Ethereum ve výši 5 milionů USD. Společnost byla členem ekosystému Etherea již několik let. Grant byl udělen na vývoj  škálovatelnosti, bezpečnosti a použitelnosti. 

Více informací o kryptoměně Ethereum naleznete zde

Devcon4 Praha

V minulosti dosáhla společnost Parity několika významných úspěchů. Mimo práce na hlavním jádru a klientské části Parity Ethereum představil vývojářský tým také své další cíle pro rozvoj a realizaci Serenity. Stalo se tomu tak na akci Devcon4 v Praze koncem října.

Mohlo by vás také zajímat: Devcon4 v Praze a další krypto konference

Navíc je Parity významným přispěvatelem Etherea, vše je vyvíjené jako opensource a k tomu financované společností.

Nadace Ethereum

Nadace Ethereum se věnuje podpoře jednotlivců a týmů, které pracují na společné infrastruktuře Etherea. Nadace Ethereum uveřejnila, že:

„Za tímto účelem bychom neměli přemýšlet o vhodnějším využití pro grant, protože Parity neustále posouvá laťku a zaměřuje se na pokrok v oblastech důležitých pro budoucnost, jako jsou proof-of-stake, sharding a WebAssembly.“

Více o tématu tzv. sharding se dozvíte zde.

Takže co dál?

Díky grantu ve výši pěti milionů dolarů bude Parity schopna pracovat na řešeních Casper, sharding, kvalitě, vývojářských nástrojích a na dalších strukturálních zlepšeních. Stojí za zmínku, že miliony dolarů nebudou poskytnuty firmě jako paušální částka, ale ve formě splátek. První splátka bude použita k podpoře vývoje, který již tým Parity dokončil. Další série financování bude záviset na tom, jak se týmům v Parity bude dařit dokončení stanovených cílů.

Závěr

Pro Parity i Ethereum samotné je vylepšení bezpečnosti dost zásadní. Škálování je také velmi aktuální téma. Uvidíme, jak si Parity poradí a jak tento velkorysý grant dokáže zúročit.

Zdroj:
Cryptodaily.co.uk

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na