Ethereum posílilo o 25 %, bitcoin si udržel jen zlomek kurzových zisků z minulého týdne

5
(5)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Ethereum v minulém týdnu zaznamenalo velké kurzové zisky a hlavně si je dokázalo udržet. To ovšem neplatí pro bitcoin, který sice též za minulý týden posílil, ale trh si nedokázal kurzové zisky udržet. Tentokrát bylo prostě evidentní, že spekulanti a investoři mají primárně zájem o ethereum. Jde ale pouze o něco jednorázového, nebo se mění vzorec chování na delší dobu?

Jak už jsem několikrát zmiňoval, neexistují žádné silné spekulativní teze, které by podpořily růst bitcoinu. Přirozeně lze spekulovat na to, že definitivní schválení spotových ETF pro ethereum s sebou potáhne i bitcoin, ale hlavně je to teze, která pomůže ethereu jako takovému a ostatním velkým altcoinům.

Poznámka
Podotýkám, že spotové ETF není ještě plně schválené. Nicméně první krok byl učiněn a nanejvýš během několika měsíců se začne obchodovat.

Video analýza na bitcoin a ethereum

Fed je dle posledního protokolu ze zasedání jestřábí

Nemělo by se zapomínat, že v minulém týdnu byl zveřejněn důležitý dokument v podobě FOMC minutes, který měl též na chování trhů nemalý vliv. Jde o zevrubný protokol ze zasedání Federálního rezervního systému. Dokument obsahoval řadu klíčových informací, které pro trhy v obecné rovině nejsou příznivé.

Pro mě osobně je asi nejvíce relevantní informace, že během zasedání diskutovali nad možností opětovně zvýšit úrokové sazby. Předtím o této možnosti mluvili někteří členové FOMC sice veřejně, neexistovala však oficiální shoda, že obnovení restrikcí je též na pořadu dne.

Nepomohlo tomu ani zveřejnění indexu PMI ze sektoru služeb, které bylo vskutku výrazně nad odhadem. Přesto derivátový trh pořád propisuje zhruba 1,5 snížení pro letošní rok. Datum prvního cutu by mělo být září. Trh si tím již ovšem není tolik jistý.

Je stále aktuální, že osobně sázím na uvolnění až ke konci roku. Podle mého názoru je i ve hře, že letos k poklesu sazeb vůbec nedojde. Postupem časem ta pravděpodobnost roste.

Info
Chceš být v obraze ohledně trhů a ekonomiky? Sleduj můj profil na Xku.

Bitcoin si udržel akorát zlomek zisků z minulého týdne

Cena bitcoinu od týdenního open až po high posílila o 8,5 %. Nicméně v oblasti 72 000 dolarů došlo již potřetí v řadě k zamítnutí, což cenu stáhlo zpátky na 68 500 dolarů. Tím pádem si trh udržel přes 3,3 procentního bodu z kurzového zisku z 8,5 %. Lepší než nic, ale mně jde spíše o samotnou podobu týdenní svíce.

Zřetelně vidíme, že došlo k třetímu zamítnutí v oblasti 72 000-74 000 dolarů během posledních několika měsíců. Díky price action proto víme, že jakmile se kurz bitcoinu dostane do této oblasti, prodejci mají dost síly na to, aby kurz zase stáhli níže. Leč dobrou zprávou je, že čtyři týdny v kuse držíme růstový trend. Týdenní close budí sice obavy, ale není zárukou, že se kurz musí otočit zpátky se směrem k 60 000 dolarů. Pořád máme totiž vyšší minimum a vrchol.

Jak vyplývá z denního grafu, cena bitcoinu ukázkově zareagovala ve středu stranového boxu, kde je zároveň point of control volume profile. Měli jsme zde proto robustní úroveň, čehož kupci zřetelně využili ve svůj prospěch. My jsme díky tomu zjistili, že na cca 67 000 dolarech čekalo dost kupců, kteří byli ochotni prodejní tlak absorbovat. Což je dobrý signál. Je zde proto možnost, že otestujeme lokální vrchol? Určitě ano.

Ethereum je na tom mnohem lépe. Za týden si trh s touto mincí připsal asi 25 % a hlavně si všechny kurzové zisky udržel. Dle objemů byl nákupní tlak opravdu nadstandardní a i v těchto chvílích kurz postupuje výše. Jestli si ethereum udrží dosavadní dynamiku můžeme brzy v grafu sledovat ceny nad 4 100 dolarů. Tedy ceny nad dosavadním ročním vrcholem.

Závěrem: Altcoinová sezóna je tady?

Za předešlý rok mohl člověk opakovaně číst, jak je altcoinová sezóna za rohem. Mnohé altcoiny skutečně dost posílily, ale rozhodně se nedá tvrdit, že by probíhalo všeobecné altcoinové rally na trzích.

Leč schválení spotového ETF pro ethereum vytvořilo motivaci pro spekulace na altcoinových trzích. Z čehož může těžit i bitcoin, ale mnohé altcoiny začnou posilovat na úkor bitcoinu. O tom přece altcoinová sezóna je.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img