Ethereum – obchodníci očekávají významný růst ceny

5
(8)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Příští čtvrtek vyprší mezní termín na schválení nebo zamítnutí prvního spotového burzovně obchodovatelného fondu (ETF) na Ethereum ve Spojených státech. Internetoví analytici předpokládají jeho zamítnutí a následný pokles ceny. Velryby ale hromadně nakupují. Nepřijde tedy spíše růst?

V polovině března bitcoin dosáhl svého historického maxima a s sebou táhl samozřejmě i většinu altcoinů. Ethereum se v té době obchodovalo kolem 4 090 USD. A jak bitcoin pomalu klesá, tak altcoiny klesají rychleji. Ethereum se aktuálně obchoduje kolem 2 950 USD a od ATH bitcoinu kleslo již skoro o 28 %.

Prolomilo tak svůj 50denní i 100denní klouzavý průměr. Pod námi se jako support rýsuje 200denní klouzavý průměr na úrovni kolem 2 700 USD. V případě, že by bitcoin klesl pod 60 000 USD, tak je velká pravděpodobnost že ETH tento support otestuje.

Velryby významně nakupují

Podle některých analytiků ale možná Ethereum našlo svoje dno. Soudí tak podle chování velryb, respektive jejich akumulace mincí. Jedna z velryb od počátku května nakoupila mince v hodnotě přesahující 32 milionů dolarů. Ty obratem uzamkla u Aave a od nich si půjčila 28,5 milionu dolarů ve stablecoinech. Za ně opět nakoupila další mince Etherea. Chování velryb se často vyplácí sledovat. Mají totiž velmi dobré informace, ke kterým se běžný obchodník nedostane. Ví tedy možná něco, co my ještě ne.

Internetoví analytici předpokládají zamítnutí spotových ETF

Známý analytik Michaël van de Poppe tvrdí, že tento měsíc nebude spotový fond schválen. Předpokládá, že bude zamítnut nebo odložen o dva měsíce. To by mohlo vést k poklesu ceny Etherea během tohoto nebo příštího týdne a pak opětovný růst.

Termín případného schválení by tak koreloval s mezním termínem pro vyjádření k žádosti o tento fond od finančního giganta BlackRock. Že by opět Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) plánovala hromadné schválení všech žádostí současně?

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img