Eterbase se snaží zastavit únik ukradených bitcoinů

3
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Ukradené finanční prostředky v hodnotě 5,4 milionu dolarů byly odeslány do okolních burz. Eterbase chce zabránit tomu, aby se peníze dostaly dál.

Eterbase, slovenská burza digitálních aktiv, vyzvala další burzy, aby zablokovaly ukradené kryptoměny po hackerském útoku, který se stal začátkem tohoto týdne 8. září.

Eterbase od té doby spolupracuje s úřady na identifikování hackerů. Ukradené prostředky z peněženech připojených k internetu byly v bitcoinech, Ethereu, XRP, Texosu, Algorandu a TRONu. Burza se nyní snaží zabránit tomu, aby se ukradené peníze dostaly pryč z burz.

“Eterbase bude pokračovat v operacích! Náš výzkum ukazuje, že velká část z ukradených prostředků skončila na Binance, HuobiGlobal a Hitbtc,“

Uvedl tým Eterbase v nedávném tweetu.

Ostatní burzy reagovaly nabídnutím své pomoci. CEO Binance Changpeng Zhao odpověděl na twitter Eterbase a nabídl pomoc jeho burzy.

Hack burzy je lákavým ale těžko dosažitelným cílem

V historii se povedly hacky, které vydělaly útočníkům nemalé peníze. Například odcizení 450 milionů USD z MT Gox v roce 2014 či útok na Bitfinex v roce 2016 s krádeží 1 miliardy USD. Jak vidíte burzy můžou být opravdu hodně lákavým cílem.

Výzvou však zůstává využití ukradených kryptoměn.

“Tyto tokeny jsou navždy označeny na blockchainu a nikdo v oboru je nikdy nepřijme – takže je velmi obtížné, aby je zločinci dokázali zhodnotit,”

Uvedl Ingo Fiedler, spoluzakladatel výzkumné laboratoře Blockchainu.

To je důvod, proč Eterbase oslovuje další burzy, zatímco sleduje ukradené kryptoměny. Pokud jsou totiž prostředky identifikovány, obvykle se vrátí zpět oprávněnému vlastníkovi, takže ani v tomto případě naděje zatím nevyhasla.

Závěr

Do budoucna společnost Eterbase ujistila své uživatele, že burza disponuje dostatečným kapitálem na to, aby splnila své závazky. Burza má v úmyslu co nejdříve oznámit datum opětovného otevření.

Pokud jste také klienty kryptoburzy Eterbase a případně vám byly odcizeny prostředky v tomto hacku, podělte se o svou zkušenost v komentářích.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img