Ekonomický poradce z Allianz říká, že argumety vůči BTC jsou nyní pozitivní

3.7
(7)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Mohamed El-Erian, hlavní ekonomický poradce z Allianz, říká, že argument pro investování do bitcoinů dosáhl obratu. Podle něj bude čím dál více společností následovat Teslu a přijímat bitcoiny jako investiční nástroj a formu platby.

Ekonom El-Erian minulý týden v rozhovoru pro CNBC zdůraznil klíčové důvody pro vstup na trh s BTC. Egyptsko-americký podnikatel je prezidentem Queens College na Cambridgeské univerzitě. Je také hlavním ekonomickým poradcem ve společnosti Allianz, mateřské společnosti PIMCO, což je jedna z největších firem pro správu investic, kde působil také jako generální ředitel či hlavní investiční ředitel.

“Argumenty pro bitcoiny se vyvíjí. bývaly jen negativní, nyní jsou pozitivní” 

Vysvětlil, že důvody pro investování do bitcoinů bývaly typu: „Nevěříte systému, investujte do bitcoinů. Bojíte se inflace, znehodnocování, investujte do bitcoinů. Jsou vaše výnosy z investic příliš nízké, vložte je i do BTC pro „zmírnění rizika“. Nyní však společnost Tesla přispěla k otočení tohoto trendu. A máme zde spoustu pozitivních argumentů.

“Bitcoin je forma platby a investiční nástroj. Toto vše je nyní hlavním bodem této kryptoměny. “

Tesla ovlivnila trh svým nákupem

El-Erian dále tvrdí, že Tesla, která ukazuje světu, že bitcoiny lze nyní považovat nejen za investiční nástroj, ale také za způsob platby, je důvodem, proč jsme nyní viděli, jak cena BTC vystřelila na historicky nejvyšší úroveň.

Komise pro cenné papíry (SEC) nedávno odhalila, že společnost Tesla v lednu koupila bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů. Společnost také uvedla, že brzy přijme BTC jako způsob platby za své produkty.

El-Erian poznamenal, že „několik subjektů soukromého sektoru zvažuje přijetí bitcoinu jako formu platby a investice, mnoho úředníků však varuje před jeho riziky.“

V reakci na otázku v rozhovoru pro CNN, zda ostatní společnosti budou následovat příklad Tesly a přijmou bitcoin, El-Erian řekl, že ano, jelikož firmy nevědí, jak jinak zmírnit rizika.

Závěr

Řada analytiků očekává, že Teslu bude následovat záplava dalších společností. Jiní zase tvrdí, že je BTC příliš volatilní. Co myslíte vy? Ke kterému názoru se přikláníte?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img