[Z ARCHIVU] Analytik – Je veliká pravděpodobnost, že Bitcoin spadne až na nulu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin zpátky pod 12 000 USD • Vyhledávání termínu Ethereum na Googlu na ročním maximu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v současné době čelí...

[Večerní souhrn článků] • Náklady na transakce na Bitcoin blockchainu minulý týden prudce poklesly • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Ekonom z renomované firmy, která patří mezi největší správce aktiv na světě, se domnívá, že existuje „slušná pravděpodobnost“, že cena Bitcoinu spadne až na nulu. 

Cena Bitcoinu bude nulová?

Joe Davis, hlavní ekonom ve firmě Vanguard, která spravuje majetek ve výši 5,1 miliardy USD, napsal, že ačkoli je nadšený z technologie blockchainu, nevěří, že kryptoměny jsou životaschopné.

„Jsem nadšený technologií blockchainu, která umožnila Bitcoin. Vanguard také ve skutečnosti používá tuto technologii. A pokud jde o kryptoměnu Bitcoin? Domnívám se, že je slušná pravděpodobnost, že její cena bude nulová.“

Tip redakce: Porovnání spekulativní a užitkové hodnoty kryptoměn od Deutsche Bank

Opět otázka uchovatele hodnoty

Davis tvrdí, že Bitcoin nemůže být klasifikován jako peníze, protože i když by se mohl kvalifikovat jako účetní jednotka a jako prostředek směny, není to efektivní uchovatel hodnoty. Kromě toho uvedl, že jeho současné ocenění je založeno pouze na spekulacích a nikoliv na ekonomických fundamentech.

Davis k tomu říká:

„Kryptoměny jako investice jsou špatné. Na rozdíl od akcií a dluhopisů kryptoměny nevytvářejí žádné peněžní toky, jako jsou úrokové platby nebo dividendy, které mohou vysvětlovat jejich ceny. Národní měny odvozují své ceny od základní ekonomické aktivity zemí, které je vydávají. Na druhou stranu, ceny kryptoměn se obecně nezakládají na ekonomických fundamentech. K dnešnímu dni jejich ceny závisely spíše na spekulacích ohledně jejich případného přijetí a použití.“

Varování před investováním do kryptoměn

Také varoval investory před investováním byť i malého procentního podílu svých aktiv do Bitcoinu, protože to sníží jejich expozici „ve vyzkoušených a opravdových třídách aktiv“ ve prospěch třídy aktiv, jejíž investiční hodnota je „těžko přesvědčivá“.

„Vzhledem k tomu, že inovace se zrychlují a konkurence se zvětšuje, většina sítí (a jejich přidružených kryptoměn) může rychle zastarat, takže mnoho kryptoměn skončí jako tulipánové cibulky v Holandsku…“

A co ostatní?

Davis není první manažer společnosti Vanguard, který má negativní názor na Bitcoin jako investici a na kryptoměny jako třídu aktiv. Zakladatel společnosti Vanguard Group, John Bogle, vloni radil investorům, aby „se Bitcoinu vyhýbali jako moru“, protože nemá žádnou základní míru návratnosti.

Na druhou stranu například taková investiční banka Goldman Sachs a dokonce i JP Morgan začínají pomalu otáčet a akceptovat Bitcoin, nebo alespoň nabízet svým klientům možnost investovat do Bitcoinu prostřednictvím futures.

Mohlo by vás zajímat: Goldman Sachs zavádí Bitcoin futures pro institucionální investory

Závěr

Zdá se, že se mezi  finančníky pořád najde dost dinosaurů, kteří nejsou ochotni přijmout novou myšlenku a udělají vše, co je v jejich silách, aby ji pokud možno zdiskreditovali. Naštěstí už je dost odborníků i na opačném pólu, kteří si začínají uvědomovat potenciál, který tato technologie má a třeba také to, že není kryptoměna jako kryptoměna.

Co číst dále?

Dokáže krypto-gigant Binance ještě dále růst? Šušká se o další bombě!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

ZdrojCCN.com

25 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře