Dow Jones je nyní oficiálně volatilnější než Bitcoin

5
(3)

Zprávy a souhrny

Situaci všichni dobře známe. V posledních měsících se Bitcoin (BTC) obchodoval v tandemu s akciemi, přičemž obě třídy aktiv bojovaly s mnoha makroekonomickými faktory. V jejich čele jsme mohli vidět prudce rostoucí inflaci a zvyšování úrokových sazeb.

Zdá se však, že volatilita Bitcoinu se ve srovnání s tradičními akciemi snižuje, protože vlajková loď kryptoměn začíná vykazovat známky oddělení (decouplingu) od akcií.

Konkrétně k 7. říjnu byl Dow Jones index, který sleduje 30 největších průmyslových akcií, volatilnější než Bitcoin. Situaci dobře ukazuje tento graf:

Zdroj:ZeroHedge

Nejnovější úspěch bitcoinu poukazuje na jeho zralou povahu, což je vzhledem k tomu, že byl zařazen mezi nejvolatilnější investice, jistě pozoruhodný výkon. V minulosti BTC zastánci tvrdili, že jakmile Bitcoin dozraje, což se bude vyznačovat zvýšeným přijetím, bude aktivum méně volatilní a bude se obchodovat podobně jako tradiční aktiva.

Historická volatilita Bitcoinu

Historicky jsme byli u BTC svědky vysoké volatility a je třeba přiznat, že tradiční finanční trhy jsou obvykle mnohem stabilnější. Sníženou volatilitu lze nejspíše přičíst ústupu Bitcoinu z historických maxim, díky nimž se aktivum již několik týdnů konsoliduje kolem 20 000 USD.

Tato úroveň je aktuálně mnohými považována za dočasné dno bitcoinu. To přišlo po působivém býčím běhu, který vyvrcholil na konci roku 2021 historickým maximem cca 69 000 USD.

Mmenší volatilita Bitcoinu se současně objevila v důsledku silného dolaru, který způsobil, že globální fiat měny ztratily (ve srovnání s americkou měnou) hodnotu. Z tohoto úhlu pohledu může rostoucí dolar potenciálně negativně ovlivnit akciová portfolia spolu s propadem cen komodit.

Aktuálně v době psaní článku se Bitcoin obchoduje za 19 497 dolarů, což znamená ztrátu ani ne jeden procentní bod ve srovnání s cenou před 24 hodinami.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat i na stránkách Kryptomagazinu.cz pod přiloženým odkazem ZDE

Závěr

Bitcoin je v poslední době celkem stabilní. V některých regionech se tak k němu investoři obracejí jako k jisté formě zajištění proti prudce rostoucím cenám.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Filipo

Decouple btc ci jinych krypt od akcii?? Tak to je hodne bizar nesmysl, proberte se z toho maximalismu nez prijdete o uspory hosi… ESko nahoru, krypta nahoru, akcie dolu, krypta dolu

Reklama: