Dominance bitcoinového trhu klesá na tříleté minimum

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Zatímco bitcoiny padají v reakci na příspěvek Elona Muska na Twitteru, dominance altcoinů vzrostla na nejvyšší úroveň za zhruba tři roky.

V době psaní tohoto článku představuje Bitcoin 40,3 % kombinované tržní kapitalizace kryptoměn, což je nejnižší hodnota od června 2018 podle CoinMarketCapu.

Bitcoin v lednu 2018 dosáhl dominance trhu na velmi nízké úrovni 33 %, když padl ze svého předchozího vrcholu. V současné době není daleko od své druhé nejnižší úrovně 36 %, kde se nacházel před třemi lety v květnu 2018.

Bitcoinová dominance: CoinMarketCap

Dominance Altcoinů

Kombinovaná kapitalizace altcoinů v současné době činí 1,25 bilionu dolarů poté, co minulý týden dosáhla maxima téměř 1,5 bilionu dolarů.

Ethereum nedávno zaznamenalo prudký nárůst dominance, přičemž jeho kapitalizace se přiblížila až na zhruba polovinu kapitalizace Bitcoinu. Samotné Ethereum představuje dominanci vůči celému krypto trhu nad 19 % a 32 % vůči ostatním altcoinům.

Na třetím místě je Binance Coin, který představuje 4 % z celkové kapitalizace kryptoměn, následuje Cardano s 3,3 % a Dogecoin s 3 %. Naproti tomu Binance Coin vyvíjí 6,7% dominanci nad trhem s altcoiny, přičemž dominance Cardana přichází na 5,5 % a Dogecoin představuje 5 %.

Elon Musk a propad BTC

Elon Musk možná prohloubil ztrátu dominance Bitcoinu tím, že naznačil, že Tesla může  uvolnit své podíly BTC, což způsobilo 15% propad během 18 hodin.

Zatímco bitcoiny nyní klesly o 35 % ze svého historického maxima ze 14. dubna, několik altcoinů zaznamenalo slabší návratnost, přičemž Ethereum v současné době kleslo o 24 % ze svého maxima 12. května.

Závěr

Navzdory poklesu BTC a medvědímu meta-trendu se některé trhy vzpamatovávají. Např. Cardano včera dosáhlo historického maxima 2,45 USD. Nové ATH překonal také Polkadot či Solana. Započala tak altcoinová sezóna v pravém slova smyslu ?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: