Decentralizované aplikace na Cardanu mají potenciál parabolického růstu

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Nedávno se populární krypto analytik Elliot Wainman podělil o své nejnovější myšlenky ohledně Cardana (ADA) a jeho ekosystému.

Potenciál blockchainu Cardana

V nedávném videu na YouTube Wainman hovořil s diváky o obrovském potenciálu decentralizovaných aplikací, poháněných Cardanem (DApps), jakmile bude spuštěna podpora inteligentních smluv.

“Je to jako by byla změna na obzoru, Cardano nejen zahájí tuto změnu, ale projekty a ekosystémy, které na něm budou postaveny, budou mít zisky jako napříkad Solana, Polkadot nebo BSC (Binance Smart Chain), což znamená, že ti, kteří včas investují do správných projektů, s největší pravděpodobností dosáhnou parabolických zisků.”

Metcalfeův zákon

Mluvil také o obrovské a vášnivé armádě fanoušků / příznivců Cardana:

“Nyní to lidé nevidí rádi, ale věřím, že jedním z nejsilnějších oceňovacích nástrojů pro kryptoměn je Metcalfeův zákon. Z tohoto důvodu mají bitcoiny tendenci být parabolické, protože čím více lidí se do nich zapojuje, tím více roste jeho cena. Metcalfeův zákon je v zásadě koncept, jak můžete vypočítat skutečnou hodnotu sítě. A blockchain je síť. Je to síť počítačů, vývojářů, uživatelů …”

Metcalfeův zákon uvádí, že hodnota telekomunikační sítě je úměrná druhé mocnině počtu připojených uživatelů systému (n2). Takže v zásadě platí, že čím více uživatelů, tím více lidí, tím větší hodnota …

Růst počtu uživatelů Cardana

“Cardano má talent pro přidávání uživatelů a lidí do své sítě způsobem, o který by se jistě měly snažit ostatní blockchainy, a něco, o čem si myslím, že nedokážou docela jednoznačně,  a to je vliv Charlese Hoskinsona a jeho jedinečného charismatu.”

Stojí za zmínku, že cena tokenu ADA za posledních několik měsíců prudce vzrostla. Podle údajů z KMC se ADA v současné době (k 15. květnu 2021) obchoduje kolem 2,280 USD.

Závěr

Domníváte se, že Cardano a jeho blockchain mají potenciál růstu a DApps, založené na blockchainu Cardana, se stanou novými krypto jednorožci?

Disclaimer: Článek není investiční radou! Udělejte si vlastní analýzu a průzkum.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lengal
Hodnocení článku :
     

Bude lepší než Bitcoin!

E15

A pak bude zase něco lepší a zase něco lepší a tak pořád dokola… Vždycky se najdou další a další partičky s nějakým coinem, který bude lepší než cokoliv před ním a do těch všech partiček mají Joudové sypat své peníze? Každý rok do jiné?

bkf1
Hodnocení článku :
     

Rozhodně bych Cardano nehodnotil jako nějakého killera čehokoliv, to dělají jen amatéři/influenceři/”velkohubáci”, protože každé krypto má svoje a nedá se říct lepší/horší. Ale velký potenciál tohle krypto rozhodně má, stačí si o něm něco více zjistit, to je ale základ každé investice jinak je to jen gamblení, to můžete jít rovnou někam na ruletu…

Poslední editace 2 let před přes bkf1
Petr

Nák jsem se tu nedozvěděl, v čem teda spočívá ten potenciál růstu. A náký odmocniny na druhou jsou velice směšná oceňovací metrika, říkám jakožto investor do fyzických podniků, kde provádím oceňování a jsou tam jasně viditelné zisky, tržby, free cash flow a milion jiných ukazatelů, které mi odpovídají na vnitřní hodnotu akcie. Ale tady jsem ještě jaksi nezaznamenal, kde ta hodnota generuje ty konkrétní zisky, ano moc toho načteno nemám, ale nevidím kdo za danými kryptoměnami stojí, nemám skutečný podíl na zisku podle zákona, nevidím odběratelé, kteří by platili profit a já to pak inkasoval na dividendě, nebo na reinvestování zisků zpátky do společnosti. Jen samí slova potenciál, potenciál, potenciál…ano potenciál, že už je na 10 tisíc měn a platit se tím nedá, protože to má tak vysokou volatilitu, že nikdo v ekonomice nebude denně 5x přepočítávat své ceny, nedej bože, že vám jednou přijde výplata, že si budete moc koupit 5 rohlíků a další měsíc pouze 1 rohlík, to určitě pracující lidi potěší. Možná tak na ten trading to je trochu k užitku…

Rob

To záleží na úhlu pohledu. Když máte jeden Bitcoin, stále to vždycky bude jeden Bitcoin. Ani víc, ani méně. Je mu jedno, jestli si za něj koupíte barák nebo rohlík. A když říkáte, že je jeho cena volatilní, chybí vám tam proměnná vůči čemu. Je to, jako říci, že jedu rychlosti 50km. Je Bitcoin stejně volatilní vůči americkému dolaru tak jako vůči venezuelskému bolivaru? No není. Je tedy volatilita skutečně problémem Bitcoinu? Stejně tak bych mohl říci, že vysoká volatilita je problémem měn s nuceným oběhem. Jsou nepoužitelné pro svou volatilitu vůči Bitcoinu. Pokud se lidstvo rozhodně regulovat cenu Bitcoinu ve smyslu “Bitcoin = 1’000’000 rohlíků”, tak to tak prostě bude a víte, co na to Bitcoin? To je na tom to nejlepší: Bude mu to úplně jedno… Tak to jen na okraj k jednomu konkrétnímu aspektu vašeho komentáře.

E15

BTC je alternativa ke zlatu (nikoliv k dolaru nebo akciím), je to prostě takové výrazně praktičtější “zlato”. Ostatní kryptoměny jsou spíš jen spekulace s extrémní mírou vyčůranosti/neférovosti. Na BTC se alespoň vyplácá nějaká elektřina a hardware. Ale co takové Cardano, kde skončí ty miliardy USD, co by do něj měli Joudové vrazit? Kolik mincí vlastní které osoby? Tuhle hru já nehraju…

Jirka
Hodnocení článku :
     

No tvl co je to za blbost. Cardano je snad největší prázdný hype projekt co existoval.

Pet

Můžeme mi někdo říct v čem je tak ADA výjimečná? Pořád slyším, že je nejlepší krypto a že má budoucnost, ale nikdo my neřekl v čem je tak výjimečné? Pokud vím, tak zatím nemají ani běžící chytré smlouvy. Spíš tam vidím více hype než běžících produktů. Může mi někdo říct stačí jedna větě c čem je tak úžasné a měl bych do něho vložit své těžce vydělané peníze:)

Vaclav

Ja ti to reknu a ty si ho pujdes rovnou koupit 🙂

Pet

Věř mi, že ne. Nekupuju prázdné projekty. A vidím, že většina lidí ani neví do čeho dává peníze, takže až přijde panika, tyhle budou první co začnou prodávat se ztrátou:)

spot_img