Domény .crypto nyní v prohlížeči Brave

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Webový prohlížeč Brave tento týden oznámil nové domény .crypto, které budou ukládány na kryptoměnové peněženky. Co nabídnou nové webové domény .crypto?

Soukromí prohlížeč Brave

Prohlížeč Brave zaměřený na soukromí a ochranu osobních údajů se stává nejnovějším prohlížečem, který integruje podporu decentralizovaných domén. Poskytovatelem by se měla stát doménová společnost Unstoppable Dommains.

Integraci oznámila společnost Brave tento týden ve čtvrtek. V oficiální zprávě stojí, že prohlížeč nyní poskytuje nativní podporu pro kryptoměnové společnosti a uživatelům tak umožňuje bezproblémový přístup k doménám .crypto.

„Nová funkce odemkne přístup k 30 000 decentralizovaným webům a více než 700 000 doménových jmen blockchainu registrovaných u společnosti Unstoppable Domains.“

Díky integraci tak prohlížeč Brave podporuje decentralizovanou síť, která se nespoléhá na tradiční systém. Tradiční doménové adresy jsou často spojovány s problémy s ochranou soukromí a dalšími riziky.

„Unstoppable Domains pro nás bylo přirozené, jelikož jsme našim uživatelům umožnili přístup k decentralizovanému webu se schopností navštívit jakoukoli .crypto doménu. Možnosti jsou tak pro uživatele neomezené. Web3 považujeme za budoucnost internetu, kde každý má vlastnictví a kontrolu nad svým vlastním obsahem.“

První .crypto domény jsou přístupné již od února letošního roku v hlavních prohlížečích (Google) prostřednictvím integrace Cloudflare. V dubnu rozšířil podporu pro decentralizované weby také přední prohlížeč Opera na všech svých platformách.

Závěr

Prohlížeč Brave je specifický pro svůj integrovaný TOR prohlížeč, ochranou soukromí a výdělku za prohlížení v podobě BAT tokenu. Prohlížeč také umožňuje integrovat vlastní kryptoměnovou peněženku. Chcete-li stáhnout prohlížeč Brave, můžete tak udělat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

V době psaní článku se cena tokenu Basic Attention Token (BAT) pohybuje okolo 1,08 USD dle KMC. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img