Domény .crypto a .eth nahradí adresy digitální peněženky

1
domény, kryptoměny, adresa

Dlouhé a složité adresy plné číslic, malých a velkých písmen krypto peněženek se v nejbližší době mohou nahradit snadno zapamatovatelnými názvy domén. Proces šifrování krypta se o mnoho zjednoduší.

Konec dlouhých adres

Adresa na krypto peněžence se skládá kombinací z několika číslic, malých a velkých písmen. Přechod na doménové zkratky bude stejně jednoduchý, jako psaní názvu webové stránky. Místo adresy tak bude stačit zadat pouze název webové koncovky.

Startupový projekt se nazývá Unstoppable Domains, který navazuje domény na blockchain. Společnost má velkou finanční podporu společnostmi Draper Associates a Boost VG a získala granty od nadace Ethereum nebo Zilliqa.

V důsledku této inovace budou transakce kryptoměn velmi snadné, což může vést k širšímu přijetí digitálních měn. V prvotní fázi projektu šlo zaregistrovat pouze koncovku .zil, nyní byla služba rozšířena i o koncovku .crypto a .eth. Obsah všech informací pro tyto domény sídlí v decentralizovaném úložišti pod zkratkou IPFS.

Kryptokomunita jásá

Unstoppable Domains v první fázi zaznamenala velký zájem, když kryptokomunita zakoupila více než 100 000 domén. Zjednodušení procesu šifrování plateb nabízí i další výhody, například okamžitou možnost transakce bez třetích stran nebo decentralizované úložiště, necenzurovatelné vládou.

Z důvodu velkého zájmu komunity společnost Ethereum Name Service (ENS) oznámila podporu více mincí pro další peněženky. V současné době podporuje adresy Ethera, Bitcoinu, Litecoinu a Etherea Classic.  Služba však hodlá v nejbližší době přidat podporu i pro jiné krypto adresy a přidat i tradiční jako .org nebo .com.

Závěr

Zjednodušení šifrování adres umožní větší masové přijetí kryptoměn po celém světě. Problém zapamatovat si dlouhou adresu by tak okamžitě zmizel. Jak byste pojmenovali vlastní kryptopeněženku přes doménové jméno?

Co číst dále

Bitcoin vs. zlato – věční rivalové

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře