[DOBRÉ ZPRÁVY] Počet transakcí Bitcoinu téměř na novém ATH – popularita kryptoměn roste

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin udržel 13 000 USD a roste • Paul Tudor Jones: Kupovat Bitcoin je jako investovat do akcií Apple  • a...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě.  TRHY Cena Bitcoinu se v rozpětí...

BTC, DeFi, ETH – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

Kryptoměny v poslední době zažívají jakýsi „bronzový“ věk. Navzdory 14 měsíců dlouhému bear marketu jsou stále populárnější, což naznačuje i nárůst vyhledávání na Googlu. Počet transakcí na Bitcoin blockchainu brzy dosáhne nového All-Time-High. Zatímco kryptofirmy, které vyrostly na hype, padají jako hrušky, seriózní společnosti se již stihly přizpůsobit a pomalu expandují.

Je fajn vědět, že i v tak těžkých časech se kryptosektoru jako celku daří. Medvědí trh posloužil na odfiltrování nekvalitních projektů a Bitcoin se těší velké popularitě i v méně vyspělých zemích s nestabilní monetární politikou. Dokonce i volume na burzách v poslední době krásně vyrostlo. To vše mohou být důvody nedávného růstu!

(článek pokračuje pod odkazem)

[SPEKULUJEME] Krypto má největší volume za poslední rok – Může za to Fidelity?

Bitcoin transakce se šplhají na nové historické maximum!

V současnosti je to podle stránky blockchain.com 3,8 transakcí za sekundu. To je více než 300 000 transakcí každý den! V průměru se každou transakcí převádí 0,6 BTC, tedy něco přes 2000 $. Docela slušné statistiky, co vy na to?

bitcoin transakcie

Počet transakcí Bitcoinu (TPS) zaznamenal výrazný propad po prasknutí bubliny v lednu 2018. Od té doby však tato statistika stabilně stoupá a nezdá se, že by ji v dohledné době mělo něco zbrzdit.

Za zmínku stojí i poplatky. Průměrné „feečko“ nedosahuje ani 1 $. V roce 2017 to bylo při srovnatelném TPS až 50 $.

V budoucnu by Bitcoin mohl zaznamenat problém. Pokud bude TPS nadále stoupat, mohla by ho začít limitovat maximální rychlost Bitcoin blockchainu. Máme však všechny důvody předpokládat, že až se tak stane, Bitcoin Core vývojáři už budou mít hotové řešení – Lighting Network.

Zjistěte o Lightning network víc!

Bitcoin populární v Indonésii a Venezuele

Je dost možné, že Bitcoin KONEČNĚ našel využití i v mainstreamu. Země jako Indonésie nebo Venezuela týden co týden zaznamenávají větší P2P trading volume a platformy jako LocalBitcoins tam praskají ve švech. Bitcoin přijímá stále více obchodů a firem.

Důvodem tohoto úspěchu je – tak jak zamýšlel Satoshi Nakamoto – nedůvěra lidí v domácí měnu. Není se čemu divit, vždyť inflace ve Venezuele v roce 2018 přesáhla 1 000 000 %. Ještě však potrvá, než se tato kryptoměna uchytí i ve zbytku světa.

Co číst dál?

[RANT] Chcete, aby Bitcoin zase začal růst? Prestaňte HODLovat!

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře