Deutsche Bank varuje před katastrofou větší než pandemie koronaviru

1.9
(3067)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V nové zprávě vydané největší německou bankou DB se předpovídá, že existuje velká pravděpodobnost mnohem horší katastrofy, než je pandemie koronaviru Covid-19. Jeden ze scénářů by mohl ohrozit i Bitcoin.

Ničivá událost do deseti let?

Dle německé Deutsche Bank je zřejmé, že katastrofy ničí finanční trhy. Během vrcholu pandemie koronaviru v březnu letošního roku a strachu z nejhoršího se propadly akciové trhy, komodity a kryptoměny včetně Bitcoinu. Drahé kovy zaznamenaly také propad.

Deutsche Bank se zabývala dalším masivním rizikem do budoucna, kterou vysvětlila ve své nedávné zprávě. Analytici tvrdí, že existuje alespoň jeden ze čtyř scénářů. V příštím desetiletí nastane velká pandemie chřipky, globální válka, globální sopečná erupce nebo sluneční erupce.

Pravděpodobné scénáře katastrofy podle Deutsche Bank

Za nejvíce pravděpodobné Deutsche Bank shledává výpadek elektrické energie způsobený sluneční erupcí nebo světovou válkou, což by mělo zásadní vliv nejen na tradiční trhy. Velká sluneční erupce by dle analytiků mohla být smrtící pro Bitcoin.

„Mohlo by dojít k závažným výpadkům elektřiny, protože jsou přerušeny rozvodné sítě, což by zasáhlo celkové světové hospodářství. Komunikace by byla narušena, mnoho platebních systémů by bylo nefunkčních a satelity GPS by čelily rozsáhlému výpadku. Průmyslová odvětví by zkolabovala. Letecká doprava by přestala.“

Veškerá vyřazená síla na celé planetě by zničila většinu platebních infrastruktur, včetně Bitcoinu. Pravděpodobnost sluneční erupce je v běžných médiích jen zřídka diskutována, ale analýza Deutsche Bank ji ve skutečnosti shledává mnohem pravděpodobnější než globální válku.

Závěr

Analýza Deutsche Bank rozhodně netvrdí, že se jakýkoli scénář doopravdy stane. Vychází pouze ze statistických údajů a vlivu krize na kapitálové trhy. Ve zprávě se však ukazuje, že existuje pouze jeden scénář, který by mohl Bitcoin úplně zničit. Zprávu si můžete přečíst pod přiloženým odkazem zde.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1.9 / 5. Počet hlasujících 3067

Buď první kdo článek ohodnotí

57 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
57 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře