[ZPRÁVY] Deset nových kryptobankomatů v pražském metru – Cena BTC stoupne o 500 % do 10 let…

0
deset krypto ATM praha metro

Deset nových kryptobankomatů v pražském metru – Cena BTC stoupne o 500 % do deseti let – 51% útok na Ethereum Classic by údajně stál 55 mil. USD a vydělal by 1 mld. USD  – Burza KuCoin oznámila nové páry – Burza Poloniex začala vyžadovat dodržování KYC a zmrazila některé účty – Návrat BitGrail zmařen italským soudem – Britská centrální banka zvažuje státní kryptoměnu – Zakladatel TRONu chce koupit BitTorrent – Venezuelané kupují Bitcoin jako zajištění proti inflačnímu bolívaru – De Beers dává diamanty na blockchain – Britské úřady vyšetřují 24 kryptobyznysů

Zpráva dne

Společnost General Bytes, jeden z největších výrobců Bitcoin ATM na světě, nainstalovala deset nových bankomatů pro kryptoměny na několika stanicích v pražském metru. „Kryptomaty“ zatím fungují pro Bitcoin, Litecoin, Dash a Monero a jsou umístěny na stanicích Můstek, Nádraží Veleslavín, Dejvická, Florenc, Černý Most, Zličín, Pankrác, Flora, Skalka a Hlavní nádraží. Bitcoinist.com (v EN)

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com.

Kryptoměny a ICO

Matt Hougan ze společnosti Bitwise Asset Management se domnívá, že cena Bitcoinu by mohla v příštích deseti letech vzrůst o 500 %. Hougan staví svoji předpověď na tom, že kryptoměna se stává skutečným úložištěm hodnoty a  proniká už několika aspekty lidského života. Bitcoinist.com (v EN)

Brazilský vědec vypočítal, že 51% hackerský útok na síť jedné z větších kryptoměn by stál pouhých 55 milionů USD, přičemž zisk by mohl být až 1 miliarda USD. Jako příklad použil kryptoměnu Ethereum Classic (ETC), která běží na algoritmu Proof-of-Work (PoW). Cointelegraph.com (v EN)

Také by vás mohlo zajímat: Bitcoin Cash a nebezpečí 51% útoku

Burzy

Kryptoburza KuCoin (KCS) oznámila nové páry, a to navzdory čínskému zákazu. Jsou to Odyssey (OCN), Dragonchain (DRGN) a Credits (CS). Cryptorecorder.com (v EN)

Americká kryptoburza Poloniex začala posílat e-maily svým klientům ohledně nově zavedených omezení týkajících se pravidel KYC (know-your-customer). Není překvapením, že ověřovací proces je povinný a dotčení uživatelé mají 14 dnů na to, aby požadavkům vyhověli. Majitelé účtů na sociálních médiích tvrdí, že po potvrzení své totožnosti dostanou oznámení, že mohou nyní pokračovat v obchodování, avšak jejich dříve funkční účet je nyní zablokován. Bitcoinist.com (v EN) Cointelegraph.com (v EN)

Začátkem tohoto měsíce se Francesco Firano, CEO zkrachovalé burzy Bitgrail,  pokoušel znovu otevřít obchodování. Nicméně neuspěl, protože mezinárodní advokátní kancelář Bonelli Erede podala žádost k soudu, aby burza před zahájením konkursního řízení zůstala v režimu offline, a soudní dvůr ve Florencii žádosti vyhověl. Bitcoin.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: BitGrail okradena o 17 milionů Nano

Byznys

Mark Carney, guvernér centrální banky Anglie, hovořil ve Stockholmu o budoucnosti centrálního bankovnictví. Uvedl, že má mysl otevřenou pro případnou státní digitální měnu, vydávanou centrální bankou. Bitcoinist.com (v EN)

Justin Sun, zakladatel platformy TRON, je pravděpodobně blízko získání platformy BitTorrent Inc. Snaží se získat tuto platformu už delší dobu. Akvizice platformy je ale komplikovaná soudními procesy a také přejmenováním na „Rainberry“. Cryptovest.com (v EN)

O tématu jsme také psali: TRON – týden do spuštění mainnetu – vše, co potřebujete vědět

Vzhledem k tomu, že venezuelská ekonomika pokračuje ve své svažující se spirále, místní obyvatelé se snaží dostat co nejvíce kapitálu do Bitcoinu, který i přes svůj současný pokles neklesá stejně rychle jako státní měna bolívar. Cryptovest.com (v EN)

De Beers Group, největší distributor diamantových šperků na světě, vstoupil se svou dodavatelskou platformou na blockchain Tracr, s cílem zajistit co největší transparentnost původu drahých kamenů, aby tak získal důvěru klientů. Cointelegraph.com (v EN)


Regulace

Orgány Spojeného království zahájily 24 vyšetřování různých obchodních aktivit spojených s kryptoměnami, s cílem vyšetřit dodržování finančních předpisů, uvedla 25. května místní média. Cointelegraph.com (v EN)

Naše nejnovější video:

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na