Desáté výročí od zmizení Satoshiho z kryptoscény

0
nakamoto, hacker
Zdroj: Pixabay.com

Přes víkend si členové krypto komunity připomněli 10. výročí zmizení Satoshiho Nakamota. Je to sice trochu zvláštní příležitost k oslavování, nicméně krypto průmysl má ve zvyku dělat věci mimo rytmus.

Kryptotrhy se vzpamatovaly

Zatím co se tak dělo, kryptotrhy svého stvořitele uctily tím, že se vzpamatovaly z modřin z minulého týdne. 11. prosince se Bitcoin zvedl z úrovně 18,000 USD a podařilo se mu strávit dva dny nad hodnotou 19,000 USD, zde se drží i dnes.

Tím prolomil svoji předchozí „realizovanou“ cenu na historicky nejvyšší úroveň podle webu s datovými metrikami Glassnode.

Realizovaná cena BTC

„Realizovaná“ cena je to, co společnost používá k výpočtu ceny používaných bitcoinů, na rozdíl od bitcoinů, které byly roky ztraceny nebo nevyužívány, jako například miliardy Satoshiho Nakamota.

Výsledkem je, že nejvyšší hodnota dle Glassnode je 7 670,15 USD na rozdíl od kurzu, který vidíte na většině sledovačů cen. Toto požehnání pomohlo celosvětovému tržnímu stropu přes víkend přesáhnout 560 miliard dolarů, s pouze nepatrným poklesem 0,02 %.

nomics-price-data-chart
Trhy vypadají stabilně. IMAGE: Nomics

Adopce kryptoměn stoupá

Ethereum je nyní zpět na vysoké úrovni 580 USD poté, co v pátek dosáhlo minima 546 USD. Lehce se zvýšili zisky i kryptoměn z top 20. Zejmena Litecoinu, Monera a Stellaru.

Ale možná nejlepším dárkem k výročí pro ducha Satoshiho je, že adopce kryptoměn dosahuje nevídaných maxim. Počet nenulových adres, držících Bitcoin a Ethereum, tedy těch peněženek, které ve skutečnosti drží nějaké kryptoměny, tento víkend dosáhl 32 925 521 a 50 476 989.

Finanční trhy v nejistotě

Zatímco minulý týden šlo o to, kolik rekordů by mohly trhy zlomit, tento týden to vypadá trochu klidněji. V Evropě bylo jednání o brexitu v pátek na pokraji zhroucení, protože Evropa a Spojené království připustily, že existuje příliš mnoho mezer, aby bylo možné vytvořit smysluplnou dohodu pro obě strany. V USA se má tento týden konat závěrečná schůze Federálního rezervního systému a spolu s ní má přijít řada nových ekonomických údajů.

Závěr

Globální nejistota ohledně dalšího vývoje jen nahrává do karet kryptoměnám a jejich širší a rychlejší adopci. Institucionální investoři vstupují do Bitcoinu a dalších kryptoměn více, než kdykoliv jindy. Co myslíte, měl by z toho Satoshi radost?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře