DeSantis hodlá v případě zvolení za prezidenta ukončit válku proti bitcoinu

5
(10)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ron DeSantis, který se aktuálně uchází o republikánskou nominaci na prezidenta USA, prohlásil, že má v plánu zajistit, aby digitální dolar skončil “v koši”, pokud vyhraje prezidentské volby v roce 2024.

DeSantis a zákaz CBDC

Ron DeSantis, který se aktuálně uchází o republikánskou nominaci na prezidenta Spojených států amerických, prohlásil, že pokud vyhraje volby v roce 2024, zastaví údajnou válku proti Bitcoinu, kterou vede současný americký prezident Joe Biden. DeSantis také uvedl, že pokud se stane prezidentem, zahodí nápad na digitální dolar (CBDC).

Ve svém nedávném projevu na předvolební akci v americkém New Hampsire Ron DeSantis prohlásil:

Fed hodlá přejít na bezhotovostní společnost. Chce eliminovat kryptoměny. Jako prezident půjde CBDC hned první den do koše. Digitální dolar nedovolíme.

DeSantisova kritika současné administrativy je zaměřena na její postoj k kryptoměnám. Podle něj Bidenova administrativa omezuje rozvoj a adopci kryptoměn, což je v rozporu s principy svobody a inovace, které by měly být v centru americké politiky.

Kromě toho DeSantis argumentuje, že nápad na digitální dolar je nejen nepotřebný, ale také nebezpečný. Podle něj by taková měna mohla vést k větší kontrole a dohledu ze strany vlády, což by mohlo ohrozit soukromí a svobodu občanů. Pokud DeSantis vyhraje volby, jeho postoj k Bitcoinu a kryptoměnám by mohl znamenat významný posun v americké politice.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 29 646 USD dle KMC.

Závěr

Volby na prezidenta Spojených států amerických se budou konat již 5. listopadu 2024. Budete tyto volby sledovat? Jaký je podle vás nejvhodnější kandidát? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtěch
Hodnocení článku :
     

Doufám že vyhraje

Pedro Herrero

Tak snad si v USA zase nezvolí nějakýho jinýho dementního posluhovače deep state a válečnýho štváče a konečně vyhraje někdo normální. Nemusí to být jen DeSantis ale třeba Robert Kennedy jr. Kdo podporuje zloděje a pedofila Bidena je největší lidskej odpad …

spot_img