DeFi projekt Sushi získává po strmém pádu „nového šéfkuchaře“

4.6
(10)

Zprávy a souhrny

Zakladatel SushiSwap předává řízení projektu generálnímu řediteli FTX. K tomuto kroku dochází poté, co se cena tokenu SUSHI během pouhých pěti dnů propadla o hrozivých 88 procent.

SushiSwap (SUSHI) je fork Uniswap a jedná se o projekt, který byl vytvořen kontroverzním, anonymním vývojářem „Chef Nomi“. Nyní se objevila zpráva, že vedení projektu bylo nečekaně předáno generálnímu řediteli FTX, kterým je Sam Bankman-Fried (SBF). K rozhodnutí došlo poté, co se cena tokenu během pěti dní propadla z 9,5 USD až na 1,13 USD.

sushi
Zdroj: tradingview.com

Masivní výprodej způsobil kolaps trhu

K předání vlády nad projektem přichází poté, co Nomi stáhl z dev fondu projektu 20 039 ETH a 2 558 644 tokenů SUSHI. Kapitál ve vývojářském fondu měl být použit na financování dalšího rozvoje projektu. Spencer Noon, šéf DTCC Capital, byl jedním z prvních, kdo zjistil výprodej tokenů SUSHI a o situaci informoval:

„Anonymní zakladatel SushiSwap prodává veškeré své Sushi. KDO BY TO jen mohl čekat?“

Chef Nomi uznal pobouření ze strany komunity, ale ohradil se vůči nařčení, že by se snad dopustil podvodu a celý projekt je exit scam. Tvrdí, že za vytvoření projektu si tyto prostředky zaslouží.

„Lidé se ptají, jestli se jedná o „exit scam“ Ne, jsem stále zde. Budu se i nadále účastnit diskuse, pomůžu s technickou částí a pomůžu zajistit úspěšnou migraci.“

Kryptoměnová komunita kritikou nešetří

S tím ale kryptoměnová komunita nesouhlasí a na Chef Nomiho se snesla vlna kritika. Přidal se i jeden z prominentních vývojářů Yearn.finance, andre Cronje, který je kryptokomunitou vysoce ceněn za transparentní a decentralizované spuštění YFI a přidal otázku:

„Opouštíš projekt? Pokud ano, vracíš zpět prostředky určené na rozvoj projektu? Jediné, co jsi dosud udělal, bylo vytvoření tokenu, který je postaven na Uniswap protokolu. Nebyly snad prostředky určeny k dalšímu rozvoji projektu?“

Předání kontroly nad projektem

Podle posledních zpráv byla dnes kontrola nad SushiSwap převedena na nového „šéfkuchaře“. Došlo k tomu předáním administračních klíčů projektu a Nomi k tomu přidal tweet:

„Doufám, že si sushiswap beze mne poradí. Neměl jsem v úmyslu ublížit. Omlouvám se, pokud moje rozhodnutí neodpovídala tomu, co jste očekávali.“

Podle Bankman-Firedmana budou nyní klíče SUSHI přeneseny do multi-sig inteligentních kontraktů SushiSwap a projekt se tak stane více decentralizovaným.

Reakce trhu na sebe nenechala dlouho čekat

Před oznámením o této akvizici byl SUSHI na nejlepší cestě k nule. Token během pouhých 5 dní odepsal 88 procent a světlo na konci tunelu v nedohlednu. Po oznámení o převzetí řízení projektu cena okamžitě zareagovala a aktuálně se obchoduje (v době psaní článku) za 2,85 dolaru. Nomi i nadále zůstává v anonymitě.

Závěr

DeFi projekty jsou poslední dobou „v kurzu“ a mnozí investoři očekávají (doufají) pohádkové zhodnocení. Jenže ne všem to vyjde. Pokud se člověk chystá do některého z projektů investovat své peníze, vždy by si měl udělat vlastní průzkum. Jednou z věcí, kterou byste neměli opominout a která může napovědět mnohé, je lustrace týmu, který za projektem stojí. Sushi je sice jako jídlo celkem fajn, ale tady pachuť zůstává..

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Marek

SUSHI používá stejnou IP jako BAND
Burzy zastavily výběry těchto tokenů.
BAND SUSHI exit scam.
Zbavte se jich dokud můžeš.

pinďa

ale ať kupují ovce , BitConnect taky kupovali jak o dušu nemůžou vyhrát všichni musí být nějaké ovce které díky chamtivosti padnout na tlamu .

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: