CryptoQuant: Více než 50 % bitcoinů se přesunuje mimo USA

5
(7)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nejnovějších dat analytické společnosti CryptoQuant se více než 50 % bitcoinů na kryptoměnových burzách přesunuje ze Spojených států amerických. Důvodem přesunů jsou nejasné regulace.

CryptoQuant: Bitcoiny opouštějí Spojené státy

V současné době je patrná nejistota ohledně regulace kryptoměnového průmyslu v USA. Tato nejasnost má za následek postupný pokles na kryptoměnových burzách. Institucionální i jednotlivci, kteří drží kryptoaktiva, často hledají jistotu v jiných jurisdikcích, kde je regulace jasnější a stabilnější. Firmy tedy svá aktiva přesouvají za hranice USA, aby se vyhnuly možné nejistotě a rizikům.

Důsledkem tohoto trendu je, že více než polovina Bitcoinu se podle dat analytické společnosti CryptoQuant nyní nachází na mezinárodních a offshore kryptoburzách. Tato situace je zjevná především v poslední době, kdy je ve spojení s Bitcoinem v USA patrný určitý trend. Podle výzkumu CryptoQuant se nyní objem BTC uložený na amerických kryptoburzách vrátil na úroveň z roku 2017.

Pokles rezerv největší kryptoměny světa na amerických burzách je přímým důsledkem nejasnosti regulace kryptoměn v zemi. Američtí regulátoři se zatím rozhodli uplatnit přístup založený na vymáhání, což často vede kryptofirmy k hledání alternativních, často offshore, lokalit. Mnoho firem přesouvá své operace do jiných zemí, aby se vyhnuly možným problémům a získaly větší jistotu.

CryptoQuant dále uvádí, že regiony jako Evropská unie a Hongkong, které vyvinuly komplexní regulaci pro tento nový typ ekonomiky, se stávají místem přílivu kapitálu, talentů a kryptoměnových firem. V těchto oblastech je regulace jasnější a stabilnější, což je atraktivní pro mnoho subjektů v kryptoměnovém průmyslu. To vede k přesunu aktiv a firem z USA do těchto regionů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 25 971 USD dle KMC.

Závěr

Co si o regulacích přicházející ze Spojených států amerických myslíte vy? Jaký je váš názor na regulaci kryptoměnové průmyslu? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše oficiální stránky. Přidejte se také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img