CryptoQuant: Čeká nás masivní odprodej ETH?

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Podle společnosti CryptoQuant by potenciální negativní fundamentální faktory mohly urychlit hromadné výprodeje druhé největší kryptoměny podle tržní kapitalizace.

Faktory pro výprodej ETH

Prvním potenciálním katalyzátorem je dramatický příliv depozitních kontraktů v rámci ETH 2.0, kde je vsazený (staked) ether blokován až do implementace dalšího velkého upgrade, nazvaného Shanghai. Množství ETH uzamčené v kontraktech nyní představuje 12 % celkové nabídky ETH.

S cílovým časovým rámcem v březnu 2023 hard fork Shanghai umožní výběr vsazených ETH, čímž se zavážou volné konce monumentální zářijové aktualizace Merge.

Druhým faktorem je, že zůstatky ETH na centralizovaných burzách nadále klesají. Nadcházející Shanghai upgrade pravděpodobně zahájí velký výprodej etherů v důsledku výběrů staked ETH. Podle údajů agregovaných na Dune Analytics je v době psaní článku v síti aktuálně stakováno ETH v hodnotě přibližně 18,9 miliardy dolarů.

Výhled do budoucna pro ekosystém ETH

Od vrcholu kryptotrhu v listopadu 2021 uplynul již více než rok a nic nenasvědčuje tomu, že by v nejbližší době měla začít nová býčí rally. Kryptoměny se minulý týden opět propadly po jestřábím projevu americké centrální banky. Fed ve středu zvýšil úrokové sazby o 50 bazických bodů, protože pokračuje ve zpomalování ekonomiky.

I když je těžké předpovědět, jakým směrem se trh vydá, někteří analytici se domnívají, že pozitivní změna tokenomiky ETH, kterou přinesl technologický upgrade Merge, by nakonec mohla pomoci této kryptoměně překonat BTC jakmile odezní kauza FTX a zlepší se makroekonomické podmínky.

Závěr

Ether se v době psaní článku pohybuje na úrovni kolem 1 181 USD a aktuálně pokračuje v poklesu. Možná až čas ukáže, zda kryptoměnu č. 2 čeká epický propad, nebo obrat do býčího trendu.

Jak vidíte vy další vývoj druhé největší kryptoměny? Napište nám do komentářů nebo pojďte debatovat do diskuzní skupiny.

Jsme také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: