Compound (COMP) je první DeFi projekt, který překonal milník TVL v hodnotě 10 miliard dolarů

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

Projekt Compound (COMP) se stal vůbec první DeFi platfofmou, která překonala důležitý milník TVL v hodnotě 10 miliard dolarů. Stalo se tak po impozantním růstu od začátku roku.

Hodnota 10 miliard USD pokořena

Projekt pro decentralizované půjčky (DeFi), Compound Finance má nyní na své platformě uzamčeno více než 10 miliard USD v Total Value Locked (TVL). Jde tak o první DeFi projekt, který tohoto milníku dosáhl.

Na druhém místě se umístil další DeFi projekt Maker (MKR), který se může pochlubit celkovou sumou TVL ve výši 8,3 miliard USD. Určitě je třeba poznamenat, že Compoud začínal letošní rok s TVL v hodnotě méně než 2 miliardy USD. To znamená pětinásobný růst vložených aktiv za necelé tři a půl měsíce.

Cenová výkonnost COMP tokenu tak dobře odráží zvýšený zájem o úvěrové produkty, kdy se cena tokenu ztrojnásobila ze 150 USD na začátku roku na 449,47 USD (v době psaní článku). Kromě umístění na prvním místě z hlediska TVL se COMP může pochlubit tržní kapitalizací ve výši 2,3 miliardy USD, což znamená, že se vyšvihl do první šedesátky virtuálních měn.

TVL je jakýmsi měřítkem hodnoty aktiv určených pro produkty platformy DeFi. Analytici DeFi často používají toto číslo jako proxy k označení poptávky po konkrétních platformách DeFi.

DeFi je zpět

Působivý výkon Compound přichází uprostřed širšího nárůstu zájmu o DeFi projekty a jejich produkty. Podle údajů analytické společnosti DeFi Pulse, je agregované TVL (napříč všemi platformami DeFi) na rekordně vysoké hodnotě 52,6 miliard dolarů. Pro správné pochopení tohoto čísla je dobré si uvědomit, že toto číslo představuje 350% nárůst hodnoty od začátku roku 2021.

DeFi projektům dominují půjčovací platformy, jako je právě Compound, přičemž Compound, Maker a Aave (AAVE) tvoří v součtu 45,8 % tohoto souhrnného čísla. Na druhém místě jsou pak decentralizované burzy (DEX), kde mezi ty nejoblíbenější patří Uniswap (UNI), Curve Finance (CRV) a SushiSwap (SUSHI), což představuje dalších 28,7%.

Když se podíváme na tyto čísla a jejich výkonost, není se čemu divit, že si DeFi začalo všímat i několik velkých hráčů. Kupříkladu v lednu spustila největší světová investiční společnost zaměřená na kryptoměny, společnost Grayscale Investments, nový trust pro AAVE. A v dalším měsíci se objevily investiční trusty pro COMP, SUHSI a UNI, což je jasným znamením rostoucího zájmu klientů o tyto produkty.

Závěr

V posledních několika měsících se kryptoměnový trh hodně zaměřoval na non-fungible tokeny (NFT). I když tento zájem do jisté míry vedl ke ztrátě dynamiky DeFi průmyslu, nyní DeFi opět získává trakci. Nejen, že tady máme rekordně vysoké TVL, ale v poslední době také vznikly desítky nových DeFi projektů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: